Víkendový sumář: Prohra s EL Niňem, obrat s Borem měl remízový konec

tymovka

Remízu a prohru zaznamenali stolní tenisté Pedagogu o víkendu a na jistotu záchrany si tak budou muset ještě počkat. S EL Niňem padli 4:10, s Borem hráli nerozhodně.

Rodinné trio tentokrát doplnil Matěj Fausek, hosté z Prahy dorazili v silné sestavě, která jasně značila, že EL Niňo chce uhrát důležité záchranářské body. Hosté vedli už od čtyřher. Pavel Kortus st. s Matějem Fauskem tentokrát moc nevzdorovali, se Šáleným a Dusíkem se dostali do koncovky až ve třetím dějství, ale padli 12:14. Na druhém stole se hrálo pět setů. Domácí duo Filip Kortus s Pavlem Kortusem ml. vedli prakticky pořád v úvodních čtyřech setech, získali z nich však jen dva. V rozhodujícím setu měli navrch jejich soupeři Vítovec a Šablatura, a tak Pražané vedli 2:0.

I úvod dvouher patřil EL Niňu. Filip Kortus sice vyhrál s Vítovcem první set, v dalších třech byl ale aktivnější jeho soupeř, který nakonec zvítězil 3:1. Pavel Kortus starší odehrál slušně první set s Dusíkem, prohrál jej 9:11, v dalších dvou měl ale navrch mladší soupeř, který zvítězil 3:0. Snížení si domácí slibovali od Matěje Fauska, který ale nepřišel na chuť sendviči Šablatury, a tak s ním prohrál 1:3. Hrozivé skóre 0:5 zmírnil Pavel Kortus ml., který až na třetí se proti Šálenému jasně dominoval, vyhrál 11:4, 11:3 a 11:4 a celkově tedy 3:1 na sety.

Pedagog se nadechoval k obratu. Pavel Kortus starší v prvním setu na Vítovce nestačil, v dalších dvou ale měl navrch a držel nadějné vedení 2:1. Mladý rodák ze Sušice hnán celou rodinou pak ale přidal a nakonec zápas obrátil na konečných 3:2. Krátce před tím už zapsal první sobotní bod Matěj Fausek, který porazil Dusíka 3:0. Na velkých vlnách se nesl následující zápas Pavla Kortus ml. se Šablaturou. Domácí lídr celkem v klidu vedl 1:0 a 4:1, pak ale začal hrát soupeř, který vyrovnal a vedl rázem i 10:2 ve třetím. Pak ale začal hrát opět Pavel, snížil a 9:10, ale osmý setbol v řadě neodvrátil. Do soupeře se ale znovu zakousl a skvělým obratem nakonec ukořistil třetí bod domácích. V duelu tradičních rivalů mohl Jihočechy zase vrátit do hry Filip Kortus, se Šáleným ale nevyužil vedení 9:7 v první sadě a nakonec prohrál ve třech setech.

Hosté tak drželi vedení 7:3 a kráčeli za vítězstvím. Asi poslední naději na body zhasl Matěj Fausek, který bojoval s Vítovcem, vedl v pátém setu 7:1, ale pak jej dostihla křeč, po níž uhrál už jen jeden bodík a musel skousnout hořkou porážku. Čtvrtý a poslední bod Pedagogu uhrál opět Pavel Kortus ml., který zlomil odpor lehce otráveného Dusíka znovu až v páté sadě. Hodně vyrovnané bylo utkání Filipa Kortuse se Šablaturou, v němž domácí mladík otočil stav z 0:1 na 2:1, ale po dvou prohraných sadách 8:11 se v sobotu bodu nedočkal. Desátý bod EL Niňa zařídil Šálený, kterému Pavel Kortus st. zle zatápěl svou pestrou hrou. Ta mu však ve výsledku nestačila ani na vyhraný set.

Pavel Kortus ml. ještě během zápasu Filipa vedl s Vítovcem 1:0 a 9:7 ve druhém, nebylo mu to však nic platné. Pedagog totiž prohrál s EL Niňem 4:10 a na jistotu záchrany si ještě musí počkat.

17. kolo II. ligy mužů – 25. 2. 2017: Pedagog – EL Niňo Praha D 4:10

P. Kortus ml. 3, Fausek – Vítovec 3, Šablatura, Šálený 2, Dusík, debly.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 30.