Stolní tenisté Pedagogu přepisují dějiny, chystají se na první ligu

To, co vypadalo před pár lety spíše jako příběh pro milovníky vědeckofantastických filmů, se letos na jaře stalo skutečností. Stolní tenisté Pedagogu si zajistili účast v první lize a naši druhou nejvyšší soutěž si zahrají poprvé v historii!

Stolní tenis má v klubu z Branišovské ulice bohatou tradici. Dlouhé roky se zde hrávala druhá liga, což bylo ještě na konci minulého století v éře Jana Korbela, Zdeňka Steinbauera, Petra Staňka a dalších známých jmen z jihočeské stolnětenisové scény. Pak ale přišel útlum a vzestup následoval až v posledních letech. Klubu se vyplatila sázka na práci s mládeží. Především mladíci Pavel a Filip Kortusové pozvedli prapor Pedagogu a v roce 2015 mužstvo slavilo návrat do druhé ligy.

V ní strávilo pět sezon. V těch prvních čtyřech především sbíralo zkušenosti a svádělo líté bitvy ve válce o záchranu. Ale pokaždé úspěšně. A v minulém ročníku přišel další posun. Bratrskou dvojici odchovanců doplnili další Jihočech Marek Šimek z Prachatic a také bývalý slovenský juniorský reprezentant Peter Turček.

Vyrovnaný celek se okamžitě zařadil do špičky tabulky a ze své herny vybudoval nedobytnou tvrz. Doma Pedagog za celou sezonu ani jednou neprohrál, vozil body i z venku a dvě kola před koncem základní části figuroval na druhé příčce, která by znamenala vstupenku do finále play off. Jenže pandemie koronaviru přinesla předčasný konec sezony a svaz stolního tenisu nabídl postup i celkům, které měly naději na postup do play off.

To se týkalo rovněž Pedagogu, který nabídku hrát první ligu akceptoval. „Moc jsme neváhali. Taková šance se už nemusí opakovat,“ dobře si uvědomoval jeden z lídrů týmu Pavel Kortus. První ligu hrály na jihu Čech naposledy v sezoně 2014 – 15 Prachatice.

Pro tak silnou soutěž ale bylo třeba posílit kádr. Samozřejmě zůstali oba bratři Kortusové, Marka Šimka, jenž zamířil do Rakouska, nahradil Jan Holáň z Mostu a měl by být v první lize platným hráčem. „Potřebujeme sehnat ještě jednoho kvalitního plejera, abychom byli v tak vysoké soutěži konkurenceschopní. Není to levná záležitost, ale věřím, že se nám to podaří i s pomocí partnerů, se kterými jsme v jednání,“ nechal se slyšet předseda SK Pedagog Přemysl Horák.

Do prvoligové soutěže vstoupí Pedagog 19. a 20. září domácími duely s Hustopečemi a Moravskou Slávií Brno.        

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *