Důležitá výhra v derby! Pedagog – Prachatice 10:4!

V jihočeském druholigovém derby uspěli stolní tenisté Pedagogu, kteří po těsné výhře 10:4 zapsali první letošní domácí vítězství.

Domácí vyslali po dlouhých starostech se sestavou opět jiné kvarteto. Bratři Kortusové společně s trenérem a otcem v jedné osobě a Matějem Fauskem vytvořili vítězný tým. Libínští totiž dorazili bez Kaštánka a Kunze, jejichž místo zaujal mladík Heinzl a zkušený Nitrianský. Filip Kortus se svým bratrem Pavlem přidali první domácí bod, když jejich výkon ve čtyřhře nebyl ideální, ale zejména díky obratu z 8:10 na 12:10 na Heinzla s Nitrianským stačil. Daleko větší drama se odehrálo na druhém stole. Pavel Kortus starší s Matějem Fauskem otočili stav s Bauerem a Šimkem z 0:1 na 2:1, nakonec rozhodoval pátý set, v němž domácí celou dobu vedli. Naposledy 9:8, ale koncovku smolně ztratili a Prachatičtí vyrovnali.

Singly rozehrál Filip Kortus a navázal na úspěšný duel v Boru, kde rozhodl o výhře Pedagogu. Utkání plné chyb z obou stran se odvíjelo jako na houpačce, pátý set proti Miroslavu Bauerovi ale domácí mladíček zvládl a jeho vítězný „šot“ poslal domácí do vedení. To brzy smazal Marek Šimek, jehož nepříjemná hra se sendvičem neseděla Pavlu Kortusovi staršímu. Následovaly dva hladké duely ve prospěch Pedagogu. Matěj Fausek s naprostým klidem potvrdil roli favorita díky třísetové výhře s Heinzlem, podobně si vedl Pavel Kortus ml., jenž se nenechal nachytat na lišáckých fíglech Igora Nitrianského.

Za stavu 4:2 vlétl do arény Pavel Kortus st., tři prohrané koncovky s otráveným Miroslavem Bauerem ale znamenaly snížení Prachatických. Poslední bod hostů zaznamenal Šimek, který dokázal svou hru vnutit Matěji Fauskovu, který si s jeho sendvičem nevěděl rady. Od stavu 4:4 už ale bodoval jen Pedagog. Pavel Kortus ml. vrátil Pedagogu vedení, když zkušeně přehrál 3:0 na sety mladého Heinzla. Pouhých pět míčků ve třech setech dovolil Filip Kortus lehce odevzdanému Nitrianskému a bylo to 6:4.

Třetí runda byla ve znamení Českobudějovických. Jeden z klíčových zápasů sehrál Matěj Fausek, který otočil zápas s Miroslavem Bauerem z 1:2 na 3:2 a zejména pátý set si v rozbouřené aréně na Pedagogu při své premiéře doma užil! Pavlu Kortusovi ml. sendvič Šimka tolik nevadil, podobně jako před třemi týdny v poháru zvítězil 3:1, když komplikace dovolil jen ve třetí sadě. Uvolněný Filip Kortus následně nedal moc šancí Heinzlovi a Pedagogu chyběl poslední bod. O ten se postaral Pavel Kortus st., jenž zlomil Nitrianského už v první sadě a po výhře 3:0 si připsal první letošní bod.

Pavel Kortus ml. s Miroslavem Bauerem stihli odehrát jen set a vedoucímu domácího celku ani nevadilo, že jej prohrál. Pedagog totiž vyhrál potřetí v řadě, poprvé doma a zvládl jihočeské derby 10:4!

5. kolo II. ligy mužů – 29. 10. 2016: Pedagog ČB – Libín Prachatice 10:4

P. Kortus ml., F. Kortus 3, Fausek 2, P. Kortus st., debl – Šimek 2, M. Bauer, debl.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 15. ŽK: 0:1 (M. Bauer – nakopnutí ohrádky).