Českobudějovičtí favorizované Hostinné i přes dlouhý boj nepřekvapili

Po měsíční pauze se opět rozběhl kolotoč ligových soutěží. Pedagogu se nepodařilo zaskočit favorizované Hostinné a podlehl mu po bojovném výkonu 7:10. V neděli hostí Jihočeši céčko Liberce (10).

Před zraky komisaře Stanislava Teplana dorazilo Hostinné do arény na Pedagogu v nejsilnější možné sestavě, tedy i s Richardem Švábem na postu jedničky. Jihočeši museli lepit díry v sestavě hrajícím trenérem Pavlem Kortusem st. Čtyřhry dopadly smírně. Veterán domácí sestavy společně s Matějem Fauskem prohráli se Švábem a Kalenským 0:3, když krok drželi jen v prvním setu. Na druhém stole patřil naopak první set hráčům Hostinného. Rýgl s Voňkou vedli proti bratrskému duu Kortusů 1:0. Pak ale domácí dvojice se štěstím vyhrála druhé dějství a nakonec i celý zápas 3:1.

Dvouhry načal Filip Kortus prohrou 1:3 se Švábem, když první dva vyrovnané sety si oba hráči rozdělili rovnoměrně mezi sebe. Třetí a čtvrté dějství však ovládl hostující stolní tenista, který poslal Hostinné do vedení. Náskok soupeře navýšil Rýgl, který přehrál Pavla Kortuse st. 3:0, ale domácí hrající kouč byl dvakrát blízko zisku sady. Neuspěl ani Matěj Fausek s Kalenským, když se v žádném ze tří setů nedostal přes sedmibodovou kótu. Prapor Pedagogu pozvedl Pavel Kortus ml., který Voňkovi vrátil porážku z prvního utkání v této sezoně.

Výsledkem 4:11 skončily všechny tři sety utkání mezi Pavlem Kortusem st. a Švábem. Celek z Podkrkonoší vedl tak už 2:5. Do zápasu Jihočechy vrátil Matěj Fausek, který sice s Rýglem ztratil dvousetové vedení, v pátém dějství ale nakonec svého soupeře přetlačil. Ještě veseleji mohlo být kdyby Pavel Kortus ml. porazil Kalenského. Vedoucí domácího mužstva vedl 1:0 a 2:1, nakonec se ale rozhodovalo v pátém setu. V něm měl navrch hostující hráč, který udržel ducha fair play, když za stavu 5:2 ze svého pohledu přiznal nepatrnou teč při podání. Nakonec si Kalenský vytvořil tři mečboly, dva Pavel odvrátil, ten třetí už nikoliv. Bylo to tedy opět o tři body a naději domácím vykřesal Filip Kortus, jenž s Voňkou hladce bral první dva sety, stejně snadno však další dvě sady přenechal soupeři. Nakonec ale Filip utkání zvládl a snížil na 4:6.

Třetí rundu zahájil Matěj Fausek duelem se Švábem, s nímž získal set, což bylo v daný moment s favorizovaným soupeřem asi maximum. Na dostřel vrátil Pedagog jeho vedoucí Pavel Kortus ml., který marně dotahoval Rýglův náskok v první sadě, další tři získal a stav byl 5:7. Jazýčkem na miskách vah mohlo být nečekané vítězství Filipa Kortuse s Kalenským, když domácí mladík předvedl špičkový výkon a zaslouženě slavil cenný skalp. Tatran však nechtěl připustit další komplikace a poprvé v zápase bodoval Voňka, jenž byl nad síly Pavla Kortuse st.

Za stavu 6:8 měli domácí plán, jak dosáhnout alespoň na remízu. To se však nepovedlo. Pavel Kortus ml. udělal první krok, když v pohledném utkání přetlačil Švába 3:1 na sety. Filip Kortus však nedokázal navázat na předchozí výkon a s Rýglem padl 1:3. Překvapení už se pak nekonalo, Pavel Kortus st. i přes veškerou snad prohrál s Kalenským a bylo hotovo. Pedagog tak i přes bojovný výkon prohrál s Hostinným 7:10.

17. kolo II. ligy – 24. 2. 2018: Pedagog – Hostinné 7:10

P. Kortus ml. 3, F. Kortus 2, Fausek, debl – Šváb, Kalenský 3, Rýgl 2, Voňka, debl.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 10.