POZVÁNKA na STOLNÍ TENIS – První polovinu uzavře Pedagog doma s Mladou Boleslaví a Hostinným

boleslav_hostinne_doma

Do závěru první poloviny soutěže dojdou o víkendu ligové soutěže. Pedagog ji ve druhé lize uzavře doma s Mladou Boleslaví a Hostinným, tedy prvními dvěma celky tabulky.

Pedagog má za sebou pětizápasovou venkovní sérii, ze které urval dvě výhry, remízu a dvakrát padl. Po minulém víkendu, kdy Jihočeši vyhráli v Plzni a padli v Boru, se Českobudějovičtí drží na páté příčce s dvaceti body, ale ve vyrovnané tabulce je to nahoru i dolů poměrně blízko. Trošku odstup má jen první Mladá Boleslav a na druhém pólu tabulky poslední Plzeň a předposlední Prachatice. Jihočeši se v polovině soutěže těší na teprve třetí a čtvrtý domácí zápas sezony. Ty úvodní dva na Branišovské ulici dobře zvládli s Libercem i Spartou. Tým by měl opět táhnout lídr Miroslav Vondra, chybět nebude ani Pavel Kortus, který doma ligový zápas prohrál naposledy před více než rokem 5. 10. 2014 s vršovickým Pospíšilem. Na dvojzápas se těší i Jan Janda, k dispozici jsou Roman Kaucký a Filip Kortus. S těžkými soupeři Pedagog doma rozhodně prohrát nechce. „Popereme se o body i s favority,“ zní z týmu.

Pedagog ČB – Mladá Boleslav – sobota 12. 12. 2015 v 15.00

Mladá Boleslav byla v tabulce dlouho neporažena zejména díky tomu, že oproti Pedagogu hrála už šestkrát doma a jen třikrát venku. Zlobilo jen El Niňo, jinak Středočeši volně přehráli Bor, Plzeň, Elizzu, vyhráli hladce v Liberci i na Spartě. Po boji přehráli ve dvojičce i Hostinné a první porážka přišla až minulý víkend s Litoměřicemi. Chuť si TJ AŠ spravil s oslabeným Ústím nad Labem. Celkově je tedy Mladá Boleslav první s pětadvaceti body a má tříbodový náskok na druhé Hostinné. Středočeši mají stabilní čtyřku, která pravidelně boduje – nejlépe si vede Miroslav Vilímek (22:6), dále Petr Macela (16:7), jenž v sezoně 2013/14 dokázal porazit Milana Orlowského 3:0 na sety. Dalším do party je Jan Sedláček (14:7) a jako čtvrtý mladý Tomáš Postelt (14:9). Pouze několik zápasů odehrál Jiří Nešněra (5:5). Mladoboleslavští se v posledních sezonách pohybují v horních patrech tabulky, loni skončili třetí, ale to hrál v týmu ještě Jiří Čížek. Oba celky se v posledních letech neutkaly.

Pedagog ČB – Tatran KRPA Hostinné – neděle 13. 12. 2015 v 10.00

Hostinné se i bez nehrající jedničky Petra Novotného drží na špici druhé ligy. Mužstvo vede zkušený Richard Šváb (27:6) spolu s Jaroslavem Kalenským (21:9). Další hráči mají už negativní bilance. Jakub Voňka má 15:16 a Rudolf Štrobl 6:19. Tomáš Kodym na výhru zatím čeká (0:7). Severočeši skončili loni na druhém místě B-skupiny druhé ligy, takže druzí nejsou náhodou. Tatran v drtivé většině utkání hraje pěknou tahanici o každý bod. Pouze Spartu porazil 10:5 a Ústí naposledy 10:0, jinak je to boj až do posledních zápasů. Výsledky tomu dávají za pravdu – výhry: Plzeň 10:7, Bor 10:8, El Niňo 10:6, Litoměřice 10:8. K tomu si Hostinné připsalo remízu v Liberci a prohry doma s Boleslaví a Elizzou. Ani s Hostinným nehrál Pedagog v posledních několika letech.

K oběma utkáním je vytvořena událost na facebookové stránce Pedagogu:
Pedagog – Mladá Boleslav
Pedagog – Hostinné

Sobotní utkání by jako hlavní rozhodčí měla řídit Jaroslava Tenglová, ten nedělní Miroslav Řezáb.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *