Stolní tenisté Pedagogu o Vodňanského kapra

vodnany

Na státní svátek v úterý 17. listopadu proběhl v netradiční termín jinak tradiční turnaj o Vodňanského kapra. 52. ročník ovládl nestárnoucí Michal Vávra.

Ve Vodňanech se sešlo 25 hráčů včetně krajské špičky. Pedagog reprezentovali bratři Kortusové. Oba bez problémů postoupili ze skupiny. Nasazená pětka Pavel Kortus ve vlažném tempu přehrál Klabíka i Kadlece a obhájil svou pozici. Mladší Filip Kortus měl těžší skupinu. Nejprve smetl soběslavského Šimotu, pak svedl těsný boj s Miroslavem Bauerem. S loňským spoluhráčem vedl za stavu 1:1 7:2 ve třetí sadě, nakonec ale ztratil třetí set i celý zápas a postoupil z druhé příčky.

V hlavní soutěži se Filip Kortus v napínavém osmifinále postavil prachatickému Kaštánkovi, se kterým vedl 2:1 na sety a bojoval až do konce sady páté, nakonec ale zkušenějšímu soupeři podlehl. Pomstil ho v dalším kole starší bratr. Ten nejdřív vyřídil nepříjemného materialistu Kubu a pak dal Kaštánkovi 3:0. V semifinále už ale narazil, když mu rozjetý Jan Duspiva nedal svým výborným výkonem příliš šancí a po výhře 3:1 postoupil do finále. Tam ho čekal Michal Vávra, jenž před tím otočil stav z 0:2 na 3:2 se Šimoníkem. Vávra finále ovládl 3:1 na sety.

Výjimečně se hrála ve Vodňanech i čtyřhra. V ní se bratři společně protrápili čtvrtfinále, ale Kadlece s Liškou nakonec udolali. V semifinále pak s nasazenými jedničkami Šimoníkem a Vávrou uhráli první set a ten druhý měli dobře rozjetý. Ale prohráli jej a ve výsledku i celý zápas a skončili v semifinále.

O následujícím víkendu pokračují republikové turnaje mládeže v Blansku a Hustopečích.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *