Domácí neporazitelnost trvá, PEDAGOG přehrál EL Niňo i Ellizu

Českobudějovičtí stolní tenisté vstoupili výborně do druhé poloviny sezony, když doma přehráli v sobotu pražské EL Niňo 10:3, v neděli si poradili s nabitou Elizzou 10:6.

Poprvé doma nastoupil letos Filip Kortus a vedl si velmi dobře. Odpočívat naopak zůstal Jan Janda. Hosté z Prahy přijeli bez Šablatury, jehož nahradil exjihočech Šálený. Obě úvodní čtyřhry došly do páté sady a v obou zápasech se radovali domácí. Miroslav Vondra s Pavlem Kortusem na jedničce překonali Voříška s Dusíkem a po velké výměně za stavu 10:9 se radovali i Filip Kortus s Romanem Kauckým.

Začátek singlů Pedagogu vyšel skvěle. Pavel Kortus sice ve třetím setu polevil z bezchybné hry proti Dusíkovi, ale ve čtvrté sadě se zlepšil a zvítězil 3:1. Roman Kaucký s Voříškem na dvojce bojoval, ale nakonec bojovnému soupeři podlehl ve čtyřech setech. Svou domácí premiéru zvládl na výbornou Filip Kortus, jenž začal své výborné odpoledne výhrou 3:1 nad Vítovcem, když zahrál velmi dobře. To Miroslav Vondra se rozjížděl pomaleji se Šáleným, ale zkušeným výkonem dokráčel k vítězství 3:1.

Za stavu 5:1 se EL Niňo dočkalo dvojnásobného snížení. Roman Kaucký totiž nestačil v pětisetové bitvě na Dusíka a Filip Kortus nezvládl koncovky s Voříškem a prohrál ve čtyřech setech. Jihočechům dodal klid Miroslav Vondra, který hladce přehrál Vítovce 3:0. Trošku zaskočený byl Pavel Kortus z průběhu zápasu se Šáleným. Rozjetý soupeř jej zlobil, ale vedoucí áčka Pedagogu pak přidal na aktivitě a otočil duel z 1:2 na 3:2.

Před třetí rundou to bylo 7:3 a domácí kráčeli za výhrou. Ještě blíž jí byli, když Filip Kortus přidal svůj druhý sobotní bod, když přemohl Dusíka v pěti setech. Hostující mladík v předchozím zápase dostal žlutou kartu za hození rakety na stůl. Bylo to 8:3 a lídři Pedagogu zakončili duel. Miroslav Vondra sice prohrál s Voříškem koncovku třetí sady, ale čtvrtý set už opět urval a zvítězil. Pavel Kortus rozhodl zápas s Vítovcem ve třetí sadě, kterou získal po dramatu 19:17 a pak už byl pánem na kurtu. Roman Kaucký pak stihl se Šáleným jen jeden vítězný set.

Pedagog tak porazil EL Niňo Praha 10:3!

12. kolo II. ligy mužů – 9. 1. 2016: Pedagog ČB – EL Niňo Praha D 10:3

Vondra, P. Kortus ml. 3, F. Kortus 2, debly – Voříšek 2, Dusík.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 30. ŽK: 0:1 (Dusík)

Na Branišovskou ulici v neděli dorazila nabité béčko Elizzy, v němž nechyběla ani čerstvá posila Novotný. Po čtyřhrách byl tentokrát stav smírný. Filip Kortus s Romanem Kauckým totiž hladce ve třech setech nestačili na Novotného se Šedivým, na jedničce to byl ale daleko větší boj. Vyrovnané klání Miroslava Vondry s Pavlem Kortusem proti Hlaváčkovi s Průšou došlo až do páté sady. V ní Pražané vedli už 7:4, pak ale domácí duo zlepšilo své údery a zvládlo koncovku.

Pavel Kortus na úvod dvouher vyřídil ve čtyřech setech Hlaváčka a pak následovaly tři duely s podobným průběhem. Domácí hráči vedli vždy 2:0 na sety, ale nakonec se šlo do páté sady. Roman Kaucký s Průšou i Filip Kortus s Novotným své duely nakonec ztratili, naopak Miroslav Vondra po promarněném dvousetovém vedení zvládl s bezchybným Šedivým nástrahy rozhodujícího dějství a srovnal na 3:3.

Hosté se dostali naposledy do vedení po hladké výhře Hlaváčka s Romanem Kauckým, pak ale začali dominovat Jihočeši. Jeden z klíčových bodů připsal Filip Kortus, jenž v duelu mladíků přetlačil Průšu v páté sadě a oslavil další druholigový bod. Miroslav Vondra pak přesně věděl, jak na Novotného, a také ho vyprovodil ve třech setech. Když pak Pavel Kortus po prospaném prvním setu otočil duel s Šedivým, bylo to rázem 6:4 pro Pedagog.

Pražané však neskládali zbraně a přiblížili se domácím na dostřel, když rozehraný Hlaváček nedal Filipu Kortusovi moc šancí. Miroslav Vondra však zkušeně předčil Průšu ve všech směrech a platil stav 7:5. Pavel Kortus si pak sám zadělal na problémy, když polevil z fungující hry s Novotným a z vedení 2:0 byl rázem pátý set. V něm se ale vrátil k účinné útočné hře a svého soka udolal. Další důležitý bod urval Roman Kaucký, jemuž evidentně seděla hra Šedivého a po řadě dlouhých výměn zvýšila předsezónní posila z Vršovic na 9:5.

Pro čtvrtý bod a jistotu výhry dospěchal Pavel Kortus, jenž přehrál Průšu 3:1. Ještě se ale musel dohrát duel Miroslav Vondra – Tomáš Hlaváček, ve kterém vedl teplický borec 2:0, ale Hlaváček pak už skoro nezkazil a připravil jedničce Pedagogu pátou letošní porážku. Ta Míru však tolik mrzet nemusela, protože Pedagog porazil Elizzu 10:6, udržel domácí neporazitelnost a v tabulce poskočil na třetí příčku se stejným bodovým ziskem jako mají druhé Litoměřice!

13. kolo II. ligy mužů – 10. 1. 2016: Pedagog ČB – Elizza Praha B 10:6

P. Kortus ml. 4, Vondra 3, F. Kortus, Kaucký, debl – Hlaváček 3, Novotný, Průša, debl.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 15.