Přijďte podpořit Pedagog v důležitých zápasech sezony!

Premiérové ligové duely roku 2018 jsou tady. Pedagog v sobotu přivítá v záchranářském utkání Bělou (15) a půjde o hodně důležité body. V neděli pak Jihočeši změří síly s Litoměřicemi (10).

Pedagog si před Vánoci v tabulce výrazně polepšil, když zapsal tři důležité body za těsnou výhru se Sedlčany. Po měsíční pauze hrají Českobudějovičtí opět doma a znovu půjde o velice důležité tři body. Pedagog totiž přivítá Bělou pod Bezdězem, která je v tabulce na desáté příčce pouze o bod za Pedagogem, takže důležitost duelu není třeba dvakrát opakovat. Hrát roli může i vzájemný zápas. Jihočeši si v Bělé připsali první výhru v sezoně, když otočili stav z 1:6 na 10:7. Druhý den dorazí silné Litoměřice, které jsou na třetí příčce. V prvním vzájemném utkání Českobudějovičtí prohráli na stolech TTC 4:10. Do prvního víkendu v sezoně 2018 povede domácí čerstvý vítěz turnaje o Vodňanského kapra Pavel Kortus ml. (25:12), chybět jistě nebude ani poslední dobou velmi dobře hrající Matěj Fausek (14:16) či hrdina posledního duelu se Sedlčany Filip Kortus (11:26). K dispozici jsou oba hráči na střídavý start – Petr Marat (6:7) a Petr Legát (6:11).

Pedagog – Bělá pod Bezdězem v sobotu v 15 hodin

TTC Bělá pod Bezdězem je druholigový nováček, který sice v play off podlehl pražské Michli, do vyšší soutěže se však nakonec dostaly oba celky. Celek z města na hranici Středočeského kraje se řadí do druhé poloviny druhé ligy, když z dvanácti utkání vyhrál osm. Konkrétně ve Vršovicích a doma s Michlí, Libercem a Sedlčany. V tabulce to dává desátou příčku s jednobodovým mankem na Pedagog a EL Niňo. Lídrem mužstva je zkušený Pavel Zajíček (22:12), výsledkově roli dvojky zastupuje Roland Balog (16:19), oproti předchozím ročníkům zůstává za očekáváním exboleslavský Tomáš Postelt (11:22). Bělá hrává zpravidla v pěti, na čtvrté pozici se střídají ostřílený Luděk Kaňka (5:14) a Miroslav Lapka (1:18).

Pedagog – Litoměřice v neděli v 10 hodin

TTC Litoměřice se do třetí nejvyšší soutěže vrátily po roční přestávce, kdy okusily sílu první ligy. A opět patří ve druhé lize k nejlepším. Z dvanácti utkání vyhrály devět, když nestačily jen na Cheb, v oslabené sestavě na Sedlčany a remizovaly s Kolínem. Dohromady to znamená třetí pozici, dva body za Kolínem a tři za Chebem. První měření sil obou celků v tomto ročníku dopadlo v Litoměřicích pro domácí TTC. Ke třem bodům Pavla Kortuse se připojil pouze jeho bratr Filip jedním bodíkem. Ligovou premiéru si tehdy odbyl David Smažík. Severočeši mají ve svém středu dva nejlepší muže celé soutěže – Jan Pinka (32:3) utržil jen tři porážky, Tomáš Tschakert jich má sedm (34:7). Velmi slušně si vedou i Vít Bartošek (20:19) a Josef Hervert (14:22) na pozicích tři a čtyři. Dvakrát zaskočil Patrik Woznicki (1:6).

Oba víkendové duely bude jako hlavní rozhodčí řídit Jaroslava Tenglová.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *