Černý víkend Pedagogu, prohrál v Hostinném i Liberci

Nejvzdálenější cesta skončila pro Pedagog ve 2. lize dvěma porážkami. V sobotu 3:10 v Hostinném, v neděli 4:10 v Liberci.

Do dalekého Hostinného vyrazili Jihočeši bez Matěje Fauska, za to s Petrem Legátem a Pavlem Kortusem st. Po čtyřhrách vedli kompletní domácí 2:0. Filip Kortus s Pavlem Kortusem st. nedokázali vzdorovat Švábovi s Kalenským, pouze v jednom setu se dostali na dostřel. Na druhém stole Pavel Kortus ml. s Petrem Legátem nezvládli první set s Voňkou a Rýglem, pak ale hru zpřesnili a byla to vyrovnaná bitva. Tu nakonec urvalo domácí duo 3:1 na sety.

Hostinné vlétlo s chutí i do dvouher. Voňka začal dobře s Pavlem Kortusem ml. všechny tři sety, nakonec zvládl všechny tři vypjaté koncovky a vyhrál překvapivě rychle ve třech setech. První bod hostů urval Petr Legát, který dokázal vnutit svoji obranu Rýglovi a radoval se po výsledku 3:1. Filip Kortus však nedokázal vzdorovat Kalenskému, stejně jako Pavel Kortus starší Švábovi, a tak domácí vedli po první rundě 5:1.

O snížení se postaral Pavel Kortus ml., jenž sice nehrál v ideálním rozpoložení, ale Rýgla nakonec přemohl ve čtyřech setech. Kalenský pak potvrdil své kvality a zkušenosti, s obranou Petra Legáta si poradil bez ztráty setu. Velký obrat nastartoval Filip Kortus se Švábem, po dvou prohraných koncovkách se vzepjal a vyrovnal na 2:2. Pátý set ale zvládl i přes Filipův drtivý finiš jeho soupeř. Pavel Kortus st. při své letošní premiéře uhrál set s Voňkou, na víc ale nestačil.

Za stavu 8:2 uhráli hosté poslední bod. Pavel Kortus ml., který sice prohrával 0:1 s Kalenským, otočil však na 2:1 a ve čtvrtém setu měl tři mečboly, soupeř ale zahrál vždy skvěle. V pátém setu Pavel také vedl, měl další mečbol. Nevyužil, pak měl dva soupeř, ale drama pokračovalo. Pavel nakonec využil až šestý mečbol a porazil Kalenského poprvé v kariéře. Další zápasy už Pedagog prohrál. Petr Legát nenašel recept na Švába, Filip Kortus sice odvrátil dva mečboly s Voňkou, získal třetí dějství, comeback ale nedokonal.

Pedagog tak prohrál v Hostinném 3:10.

6. kolo II. ligy mužů – 28. 10. 2017: Hostinné – Pedagog 10:3

Šváb, Voňka 3, Kalenský 2, debly – P. Kortus ml. 2, Legát.

Rozhodčí: Plecháč. Diváků: 20.


Na nedělní duel posílil Petr Marat, Pedagog však s ním v sestavě poprvé prohrál. Po deblech byl stav vyrovnaný. Pavel Kortus se svým bratrem Filipem sice ztratili první set s Kodýmem a Pařízkem, pak ale svůj výkon zlepšili a vyhráli 3:1. Při své společné premiéře Petrové Marat s Legátem příliš nepozlobili Giretha s Reliszkou.

Ve dvouhrách poslal hosty naposledy do vedení Pavel Kortus ml., jenž si hladce poradil s Girethem. Pak ale SKST vývoj otočilo. Petr Legát v důležitém utkání podlehl Poláku Reliszkovi 2:3, na vedlejším stole Filip Kortus dotáhl dvousetovou ztrátu s Kodýmem, v pátém dějství ale vyhrál zkušenější z obou hráčů 11:8. Pařízek následně nedal moc šancí Petru Maratovi a po první sérii to bylo 4:2.

Pedagog snížil díky Pavlu Kortusovi ml., který sice prohrával s Relizskou 1:2, zbývající dvě sady ale jasně opanoval a vyhrál 3:2. Povzbuzený Kodým však dodal domácím klid, když si zkušeně poradil s obranou Petra Legáta. Neuspěl ani Filip Kortus s Pařízkem. Hosté naposledy bodovali zásluhou Petra Marata, který si nenechal vzít nadějné vedení a s Girethem nakonec uspěl 3:2.

Třetí runda patřila kompletně Severočechům. Rozjetý Kodým svým forhendem dostal do kolen i Pavla Kortuse ml., Pařízek pak věděl, jak se hraje s obranářem. a s Petrem Legátem si rychle poradil. Zápas skončil 10:4, protože Filip Kortus padl 1:3 s Girethem a Petr Marat neuhrál ani set s Reliszkou.

Za dva týdny hostí Jihočeši soupeře ze západu Čech – Bor a Cheb.

7. kolo II. ligy mužů – 29. 10. 2017: SKST Liberec C – Pedagog 10:4

Pařízek, Kodým 3, Reliszka 2, Gireth, debl – P. Kortus ml. 2, Marat, debl.  

Rozhodčí: Varcl. Diváků: 5

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *