Pedagog na Bor nestačil, druhý den vybojoval cennou remízu s Chebem

V souboji se západočeskými celky urvali Jihočeši v neděli bod za remízu 9:9 s Chebem. V sobotu Pedagog prohrál s Borem 3:10.

Do sestavy Pedagogu se po nemoci vrátil Matěj Fausek, hrál také Petr Legát. Západočeši dorazili v klasické čtveřici. Po čtyřhrách byl stav srovnaný. Petr Legát s Matějem Fauskem kladli odpor Belopotočanovi s Pourem jen ve druhém setu. Na prvním stole vedlo hostující duo Dráždil-Chvátal rychle 2:0, třetí set ale Pavel Kortus se svým bratrem Filipem vydřeli a zápas pokračoval. Ve čtvrtém dějství nevyužili hosté tři mečboly, Českobudějovičtí bojovali a nakonec si vynutili pátou sadu. V ní ale hráči Boru vedli už 8:1. Fenomenální obrat ale znamenal rázem stav 10:8 a druhý mečbol už domácí využili.

Singly začaly duelem Filipa Kortuse s Belopotočanem. Často až příliš seběvědomý Slovák uzmul první dvě sady, ale Filip se postupem času dostával do hry. Vyhrál třetí set a bojoval o pokračování do pátého dějství, ale v koncovce čtvrtého setu neuspěl. Lépe začal Matěj Fausek, jenž si připsal první set s Dráždilem. Pak však začal příliš chybovat, za stavu 1:1 nevyužil ve třetím dějství setbol a nakonec se musel před svým soupeřem sklonit. Hodně důležitý byl pro vývoj celého utkání zápas Petra Legáta s Pourem. Plzeňský obranář zapůjčený na střídavý start na Pedagog dvakrát dotáhl vedení svého soupeře, ve čtvrté sadě odvrátil dva mečboly, avšak nakonec nevyužil ani vedení 9:8 v pátém. Borský hráč nakonec vyhrál 11:9 v pátém. Korekci stavu na 2:4 zařídil Pavel Kortus, který 11:5, 11:4 a 11:5 bez problémů přehrál Chvátala.

Hosté však znovu odskočili, když Belopotočan nedovolil ani set Matěji Fauskovi, přestože domácí hráč nebyl ani jednou daleko od zisku alespoň jedné sady. Do hry Jihočechy vrátil Petr Legát, který sice prohrál s Dráždilem první set, ty další tři ale ovládl 11:8 a uhrál třetí bod Pedagogu. Domácí už se viděli na dostřel, ale lídr selhal. Pavel Kortus vedl s Pourem 2:0, hostující hráč měl ve třetí sadě hodně štěstí, pak už jenom čekal na Pavlovy chyby a dočkal se. Pourova defenzivní hra slavila úspěch, když podruhé v zápase vyhrál 11:9 v pátém a de facto rozhodl tím o výhře Boru. Poslední naděje domácích zhasly po prohře Filipa Kortuse s Chvátalem, jemuž nestačilo ani vedení 2:1 na sety.

Za stavu 3:7 už to bylo těžké. Petr Legát se sice snažil, ale v závěrech setů byl jeho soupeř Belopotočan bohužel jistější. Frustrovaný Pavel Kortus pak nedokázal vzdorovat Dráždilovi, navíc štěstí mu na svatého Martina také nebylo zrovna dvakrát nakloněno. Zápas dokončil hodně nečekaný rozhodující muž zápasu Pour, který vyhrál i třetí zápas. Filipa Kortuse porazil 3:1 a stvrdil výhru hostů 10:3. Zápas Matěje Fauska s Chvátalem byl nedohrán za stavu 1:1.

8. kolo II. ligy mužů – 11. 11. 2017: Pedagog – Bor 3:10

P. Kortus ml., Legát, debl – Belopotočan, Pour 3, Dráždil 2, Chvátal, debl.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 15.


V neděli dorazil na Pedagog vedoucí celek soutěže z Chebu, plný bodový zisk si ale z vyrovnaného zápasu neodnesl. Po čtyřhrách byl stav opět srovnaný. Pavel Kortus se svým bratrem Filipem přehráli lehce malátnou dvojici Hobl-Žaloudík 3:1 na sety. Statečně se rvali Matěj Fausek s Petrem Legátem, proti Gavlasovi s Žákem se dostali dvakrát do koncovky, ale set neuzmuli žádný.

Dvouhry rozjel výborně Matěj Fausek, který dal zapomenout na nepovedenou sobotu a chebskou jedničku Hobla přehrál ve třech setech. Dobrý nástup Pedagogu potvrdil Filip Kortus, jenž dlouhý zápas s Petrem Gavlasem zvládl a po výhře 3:1 platil stejný stav i celkově. Favorit snížil zásluhou Žáka, který si s výjimkou druhého setu věděl rady s obranou Petra Legáta. Pak přišly dva zápasy, které měli domácí dobře rozehrané, ale nakonec je prohráli. Pavel Kortus povětšinou vedl se Žaloudíkem, bylo to 2:1, pak ve čtvrtém ještě 7:5. Nevyšlo to a šlo se do pátého dějství. V něm Pavel také vedl, ještě na otočce 5:3, ale nakonec smolně padl 9:11 v pátém setu.

Podobný osud potkal i jeho bratra Filipa, který měl dobře rozehraný duel s Hoblem, nakonec ale vedení 2:1 nedotáhl do vítězného konce. Vyrovnaní zařídil Petr Legát, proti němuž nebyl Gavlas dost trpělivý. Petr vyhrál hladce 3:0. Tři koncovky, tři radosti pro Jana Žáka v souboji s Pavlem Kortusem, který si nepříliš povedený víkend vybral skoro až do konce. Když však Matěj Fausek uspěl i ve svém druhém utkání, tentokrát zdolal Žaloudíka, bylo po dvou sériích srovnáno na 5:5.

Cheb se však dokázal vrátit do vedení. Hobl si nejprve nevěděl rady proti Petru Legátovi, poté ale svou hru zpřesnil a otočil utkání z 0:1 na 3:1. Pedagog zůstal ve hře, když ve střetnutí dvou zklamaných rychle vedl hostující Gavlas 2:0 na sety. Pavel Kortus se ale nevzdal, rychle vyrovnal a pátý set s vypětím všech sil zvládl. Rozjetý Žák poté nedal příliš šancí Matěji Fauskovi a Západočeši byli opět o krok vpřed. Dlouhé drama pokračovalo, když Filip Kortus nedovolil ani set Žaloudíkovi.

Stav 7:7, nervy a emoce už byly na pochodu. Pavel Kortus dvakrát s Hoblem vedl, nejprve 1:0, pak 2:1. Ve čtvrtém setu odvrátil tři setboly, k mečbolu se ale nepropracoval. Pátá sada patřila vedoucímu domácího celku, který osmým bodem přiblížil Pedagog k bodovému zisku. Po zápase Matěje Fauska s Gavlasem to mohlo být už jistá remíza, Matěj tentokrát razil opačný scénář a dvakrát dorovnal stav setů. V pátém dějství vedl ještě 7:5, nakonec ale padl 9:11. V plánu byly poslední dva zápasy. Filip Kortus začal s Žákem svižně, rychle ovládl první set. Pak se ale do aktivity dostal hostující nejlepší hráč a otočil duel ve svůj prospěch. Jak si Pedagog brousil zuby na tři body, také nemusel mít nic. Za stavu 8:9 šel na to Petr Legát s Žaloudíkem. Českobudějovická výpomoc z Plzně urvala důležitý první set, pak hladce i ten druhý, ale Žaloudík se nevzdal. Vyhrál třetí dějství a vedl i v tom čtvrtém. Petr však prokázal velkou bojovnost, zahrál fantasticky a zvládl klíčový zápas!

Pedagog tak po 4 a půl hodinách remizoval s prvním Chebem 9:9. Za dva týdny budou Jihočeši hrát v Praze na EL Niňu a Vršovicích.

9. kolo II. ligy mužů – 12. 11. 2017: Pedagog – Cheb 9:9

P. Kortus ml., Legát, F. Kortus, Fausek 2, debl – Žák 4, Hobl 2, Žaloudík, Gavlas, debl

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 15.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *