Pedagog hostil krajské přebory dospělých a dorostu

KP2018

 

 

 

 

 

Během uplynulého víkendu hostila herna Pedagogu na Branišovské ulici krajské přebory dospělých a dorostu.

Na sobotní krajské přebory mužů se nakonec přihlásilo 49 mužů a 11 žen, a proto byl v mužské části turnaje zvolen k.o. systém na čtyři vítězné sety. Na turnaji nechybělo osm nejlepších hráčů žebříčku a k vidění byla skutečně parádní podívaná. Ve startovním poli svítila i jména tří hráčů Pedagogu. Při své premiéře na jihočeských turnajích došel Matěj Fausek do osmifinále přes Ondráčka ze Studené. Mezi šestnácti nejlepšími mu ale stál v cestě třetí nasazený Milan Zaunmüller, jenž proti Matějovi splnil roli favorita a nedovolil mu ani set.

Nepříliš povedený turnaj odehrál Filip Kortus, když se ve druhém kole potýkal kromě zranění i s nepříjemnou obranou Šindeláře ze Studené a nakonec mu podlehl. Nejlépe si tak z hráčů Pedagogu vedl Pavel Kortus ml. Jako nasazená čtyřka bez ztráty setu zvládl duely s mladými nadějemi Dobiášem a Heinzlem, ve čtvrtfinále ale narazil na Filipa Korbela ze Studené, který za stolem kraloval a po vítězství 4:0 šel dál. Korbel si nakonec zahrál finále, když v semifinále využil devátý mečbol s Janem Duspivou a zvítězil 4:2. Druhým finalistou se stal jihočeský král Michal Vávra, jenž sice s Milan Zaunmüllerem prohrával 0:2 a 1:6, ale svou bojovností otočil celé utkání. Také ve finále Vávra prohrával, tahoun Studené už měl náskok 3:1, ale Vávra opět zabral a zkušeně zápas otočil. Stal se tedy opět krajským přeborníkem. Mezi ženami vládla Šárka Procházková z Vyššího Brodu.

Ve čtyřhře nastoupil Matěj Fausek s Filipem Kortusem. Společně přešli přes Ondráčka se Šindelářem, ve čtvrtfinále ale s pozdějšími vítězi Doležalem a Korbelem ze Studené uhráli jen set. Pavel Kortus vytvořil dvojici s Michalem Vávrou a snadno došli do semifinále. V něm narazili na prachatické duo Kaštánek-Bauer a prohrávali už 0:2 a 7:9, ale nevzdali se a vyrovnali. V pátém dějství vedl Vávra s Kortusem 9:7, ale nakonec prohráli 9:11.

Dvouhra mužů: 1. Vávra (zahr.), 2. F. Korbel ml. (Studená), 3. – 4. Zaunmüller, J. Duspiva (oba zahr.), 5. – 8. Mádr (Studená), P. Kortus ml. (Pedagog), Kaštánek, M. Bauer (oba Prachatice).

Čtyřhra mužů: 1. F. Korbel ml., O. Doležal (Studená), 2. Kaštánek, M, Bauer, 3. – 4. Zaunmüller, Heinzl (Prachatice); Vávra, P. Kortus ml.

Dvouhra žen: 1. Procházková (V. Brod), 2. I. Fišerová (Lhenice), 3. Michálková (Studená).

Čtyřhra žen: 1. Michálková, J. Tenglová (Sokol ČB), 2. Procházková, Levaiová (V. Brod), 3. – 4. I. Fišerová, A. Dubravcová (obě Lhenice), Březinová, E. Dubravcová (obě Lhenice).

V neděli byla na KP dorostu kvóta omezena, a tak se utkalo 20 nejlepších dorostenců a 12 dorostenek. Mezi startujícími nechyběla ani Barbora Kučerová, která se vrátila do kolotoče krajských turnajů. A z pozice nenasazené hráčky byla štikou turnaje. V základní skupině vyhrála 3:2 s Holubovou i Meškánovou a získala nasazení pro klíčové boje. Ve čtvrtfinále Barča vyřídila Jarešovou a měla jistou medaili. V semifinále na čtyři vítězné už ale nestačila na překvapení turnaje Smetanovou, která nakonec přebor i ovládla.

Druhou medaili přidala jediná hráčka Pedagogu ve čtyřhře, kdy právě se Smetanovou z Kovářova došly až do semifinále. V boji o finále už ale děvčata nestačila na pozdější vítězky Procházkovou a Meškánovou z Vyššího Brodu. Ve smíšené čtyřhře nastoupila Barča s bývalým mladíkem Pedagogu Kulhánkem, uhráli jen jedno kolo a jejich cesta turnajem skončila ve čtvrtfinále. Turnaj ovládl mezi dorostenci Jakub Slapnička, mezi dorostenkami si pohár domů odnesla Aneta Smetanová.

Dvouhra dorostenců: 1. Slapnička (ČZ Strakonice), 2. Hložek (Soběslav), 3. – 4. Šindelář (Studená), Novotný (ČZ Strakonice).

Dvouhra dorostenek: 1. Smetanová (Kovářov), 2. Nečasová (Orel), 3. – 4. Meškánová (V. Brod), Kučerová (Pedagog).

Čtyřhra dorostenců: 1. Slapnička, Novotný, 2. Petr a Pavel Benešovi (Kaplice), 3. – 4. Šindelář, Ondráček (Studená), Zeman, Krejčí (ČZ Strakonice).

Čtyřhra dorostenek: 1. Procházková, Meškánová (V. Brod), 2. Nečasová, Pazderová (Sokol ČB), 3. – 4. Kučerová, Smetanová; A. a E. Dubravcovy (Lhenice).

Mix: 1. Novotný, Procházková, 2. Hložek, Nečasová, 3. – 4. Dobiáš (Soběslav), Pazderová; Procházka, Meškánová (V. Brod).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *