SK Pedagog České Budějovice vládne v posledních letech jihočeskému stolnímu tenisu za podpory JIHOČESKÉHO KRAJE

SK Pedagog České Budějovice vládne v posledních letech jihočeskému stolnímu tenisu a je jeho vlajkovou lodí. Po pěti sezonách ve druhé lize se týmu z Branišovské ulice podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu, když před rokem postoupil poprvé v historii klubu do ligy první.

Pedagogu se vyplácí sázka na vlastní odchovance, kteří tvoří polovinu kádru. Bratři Filip a Pavel Kortusové hrají od malička právě ve svém mateřském klubu a podařilo se jim ho vytáhnout až do druhé nejvyšší soutěže.

Pro první ligu však bylo třeba kádr posílit a podařilo se přivést hvězdu první velikosti. Radek Košťál je trojnásobný mistr republiky ve dvouhře, bývalý reprezentant, jenž má na svém kontě starty na světovém šampionátu i v Lize mistrů. Příchod borce jeho kalibru se stoprocentně profesionálním přístupem znamenal obrovskou motivaci pro mladé adepty tohoto sportu v oddílu, což se pozitivně projevilo na navýšení členské základny v mládežnických kategoriích. Druhou kvalitní posilou pro mužstvo se stal Jan Holáň z Děčína.

Pedagog jako nováček zvládl báječně vstup do soutěže a po čtyřech odehraných kolech byl na čele tabulky. Radek Košťál byl nejlépe hodnoceným jednotlivcem celé první ligy a při domácích zápasech to v zaplněné aréně doslova vřelo. Pak ale přišel bohužel vynucený konec kvůli pandemii koronaviru a celý ročník byl anulován.

V příští sezoně bude českobudějovický klub hrát druhou nejvyšší soutěž znovu a pečlivě se na obnovenou premiéru chystá. Pokračovat může především díky výrazné podpoře ze strany Jihočeského kraje, generálního partnera TBG Swietelsky a dalších partnerů. Všem patří velké poděkování.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *