STOLNÍ TENIS-Sezona je v polovině – jak se daří týmům Pedagogu?

Sezona 2017/18 je ve své polovině. Po krátké vánoční přestávce se na začátku ledna opět rozjedou všechny soutěže. Podívejme se na shrnutí, jak si vedou týmy Pedagogu.

A-tým

Áčko čeká ve druhé polovině sezony tuhý boj o záchranu ve druhé lize. Po dvanácti kolech jsou Jihočeši na deváté příčce, tedy na té první záchranářské. Vršovice s Michlí už mají značný odstup, avšak desátému místu se kromě Pedagogu bude chtít vyhnout i Bělá a El Niňo. Právě s Bělou zahájí áčko rok 2018 a bude to důležitý domácí duel. Za záchranou táhne první tým Pedagogu vedoucí mužstva Pavel Kortus ml. (25:12), ke konci roku se zlepšili Matěj Fausek (14:16) i Filip Kortus (11:26). Hosté z Prahy a Plzně také pomohli k důležitým bodům – Petr Marat (6:7), Petr Legát (6:11). Ve čtyřech zápasech zaskočili další hráči Pedagogu. Nad bod ani v jednom ze dvou utkání nedosáhl Pavel Kortus st. (0:4), neuspěl ani Jakub Čelikovský (0:3) a svoji druholigovou premiéru si v Litoměřicích odbyl David Smažík (0:3).

B-tým

Vedoucím celkem C skupiny krajské soutěže je Pedagog B! Českobudějovičtí ze svých devíti utkání v první polovině vyhráli hned osm a mají na čele dvoubodový náskok na Suchdol a Orel. Právě céčko Orlu je jediným týmem, který dokázal béčko porazit. Ostatní celky dokázal tým kolem Jiřího Farníka porazit, když zvládl i napínavé bitvy se Soběslaví, Suchdolem a Studenou. Bodově mužstvo táhne Pavel Kárník (25:5), který s úspěšností přes 80% je třetím nejlepším v celé soutěži. Více než slušně si vedou i Jakub Čelikovský (20:6) a Jiří Farník (17:9). Méně utkání odehráli další hráči. David Smažík má vyrovnanou bilanci (6:6), Jan Adam (3:4) pomohl v důležitém utkání v Suchdole. Obstál i Jiří Founě (4:4) a se Soběslaví úspěšně zaskočil Arnošt Kudrna (1:3).

C-tým

Také céčko vede svoji soutěž! Pedagog C ovládl v minulé sezoně RP I a také po první polovině probíhajícího ročníku této soutěži vládne. Céčko v první půlce devětkrát vyhrálo a dvě prohry přišly během čtyř dnů v Černém Dubu a Trhových Svinech, jinak tým kolem Richarda Němečka své soupeře povětšinou přehrál. Těsné to bylo snad jen na Hluboké. Druhým nejlepším hráčem „jedničky“ je Jiří Founě (36:6) s bilancí přes 85%, v první desítce se drží i Jan Adam (27:10). Výrazně pozitivní bilanci třímá i Richard Němeček (27:14), stabilní čtyřku doplňuje Josef Bruckmüller (20:22). Pouze jednou kvarteto céčka nehrálo kompletní, zaskočil tehdy Václav Adam (1:3).

D-tým

O poznání hůře je na tom déčko Pedagogu, které mnohdy trápily personální problémy. Vedoucí mužstva Ladislav Pešl často marně sháněl muže do svého týmu, po polovině sezony je z toho desáté místo ve čtrnáctičlenné RP II. Všechna čtyři vítězství urvalo déčko na domácích stolech, k tomu přidalo remízu v Černém Dubu. Tým stojí na triu veteránů, kterému se však nevyhnuly zdravotní trable – Petr Prskavec (26:15), Arnošt Kudrna (23:19) a Ladislav Pešl (9:19). Své si odehrál Václav Adam (20:32), jenž však bude ve druhé polovině preferovat studijní povinnosti. Několikrát tedy za déčko zaskakovali Rudolf Stašek (5:11), Jan Nestroj (4:10), Barbora Kučerová (1:3) a Ladislav Lojka (0:3).

E-tým

Příliš se první polovina nepovedla ani E-týmu Pedagogu a měl v tom také prsty nedostatek hráčů. Éčko nastoupilo několikrát ve třech, z čehož resultuje třináctá pozice v tabulce RP III. Dvě výhry následovaly bezprostředně za sebou v Doubravici a s Novou Vsí, k tomu hráči z Branišovské urvali remízu s Černým Dubem. Stoprocentní „docházku“ drží Ladislav Lojka (27:24) s Janem Nestrojem (24:28). Pouze jednou vynechal vedoucí týmu Marián Major (12:36). Na zbývající pozici se střídali Rudolf Stašek (12:8) s mladíkem Matyášem Jankovskim (0:20), jenž sbírá první ostruhy v soutěžích dospělých. Barbora Kučerová odehrála jednu čtyřhru.

Mládež

Největší naděje Pedagog David Smažík i přes nabitý program a zdravotní komplikace stihl ligové soutěže dospělých i republikové a krajské turnaje mládeže. Na republice David vynechal ve starších žácích turnaj v Ostravě, a tak s body za turnaje v Praze a Hustopečích drží 47. příčku. Díky ní je nasazený pro druhou polovinu sezony i v kraji jako číslo 6, přestože v žácích neodehrál jediný turnaj. Mezi dorostenci naskočil David jen na turnaji v Kaplici a celkově mu patří pozice ve čtvrté desítce. Druhý zástupce Pedagogu v seriálu turnajů je Matyáš Jankovski, který ve dvou dosavadních turnajích mladšího žactva skončil v obou případech v prvním kole hlavní soutěže a do druhé poloviny sezony půjde jako krajská devítka. Mládež čeká druhá polovina sezony, v níž se konají krajské přebory a TOPy, tedy klíčové turnaje. Chybět nebudou ani hráči Pedagogu. V herně na Branišovské se uskuteční KP jednotlivců i družstev dorostu a také KP družstev ml. žactva.

Turnaje

Kromě Davida Smažíka s Matyášem Jankovskim krajské turnaje dlouhodobě objíždí z Pedagogu pouze Pavel Kortus ml. Ten se zúčastnil obou dosavadních Velkých cen mužů a v obou případech došel až do finále. V říjnu na Orlu v boji o titul podlehl Michalu Vávrovi, na předvánočním turnaji o Vodňanského kapra však ve finále zdolal nadějného Slapničku a připsal si druhý triumf na turnajích VC. Po dvou podnicích tak vede pořadí Velké ceny právě před Vávrou a Slapničkou. Aby poprvé v kariéře ovládl toto bodování, bude muset uspět na krajském přeboru, který 20. ledna hostí opět Pedagog. Titul bude obhajovat Jan Duspiva a o titul krajského přeborníka a účast na republice bude bojovat kvalitní krajská špička.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *