Filip Kortus ovládl domácí krajský přebor dorostenců!

V neděli se na Pedagogu konal krajský přebor dorostu. Mezi dorostenci se radoval domácí druholigový hráč Filip Kortus, jenž k tomu ovládl s Ondřejem Peškem i čtyřhru!

Na Branišovské se sešlo 24 dorostenců a 14 dorostenek. Filip Kortus potvrdil roli největšího favorita a podruhé ovládl KP dorostu. V základní skupině bez problémů porazil soběslavského Dobiáše i Goldmana z Vyššího Brodu. V osmifinále mu los přisoudil Ondráčka ze Studené, první set ztratil Filip ve čtvrtfinále s kaplickým Pavlem Benešem. V semifinále domácí borec zvládl duel s Ondřejem Peškem a po výhře 4:1 šel do finále, které skončilo stejným výsledkem. Druholigový hráč zvládl s Feslem klíčovou koncovku třetí sady a pak už za stolem vládl. Gratulujeme k cennému triumfu!

Turnaje se zúčastnili ještě bratři Adamové. Starší Václav uhrál set s Krejčím, nestačil však ani na Ondřeje Peška a s turnajem se rozloučil už ve skupině. Mladší Jan sice ve skupině podlehl Harenčákovi, nicméně s přehledem porazil Kuželku a dostal se do osmifinále. V něm ale prohrál s Hložkem 0:3 a skončil mezi nejlepšími šestnácti.

Filip Kortus si připsal i zlatou medaili ze čtyřhry, kde s Ondřejem Peškem, jenž také letos nastoupil v dresu Pedagogu ve druhé lize, nenašli soupeře. Bratři Adamové se přes strakonické naděje Krejčího a Slapničku dostali do čtvrtfinále.

O den dříve se konaly krajské přebory družstev mladšího žactva v Kaplici. Mezi sedmi družstvy mladších žáků se neztratilo ani trio z Pedagogu. David Smažík, Václav Kučera a Matyáš Jankovski postoupili ze skupiny, v semifinále je ale zastavil pozdější vítěz ze Soběslavi. I tak je bronzová medaile služným výsledkem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *