Vítězný start do sezony! Pedagog v poháru vyřadil Domažlice

V předehrávce 2. kola Českého poháru Pedagog vyhrál v Domažlicích 6:4 a do sezony tak vstoupil úspěšně. První ligový zápas čeká Jihočechy 16. září v Sedlčanpohar_PFMech.

Jihočeši se představili poprvé v nových dresech a po čtyřhře v poháru prohrávali. Pavlu Kortusovi s Matějem Fauskem se debl nepovedl, hlavně vedoucí Pedagogu byl hodně nervózní. Proti Copákovi s Květoněm stačil výkon hostů na zisk jen jedné sady.

Po prvním singlu bylo vyrovnáno, když Pavel Kortus trochu zapomněl na úvodní nervozitu a dotáhl dobře rozehraný zápas s Pangrácem k výhře 3:1. Západočeši naposledy vedli po třetím zápase, v němž Filip Kortus dokázal domácí jedničce Copákovi vzdorovat jen ve třetí sadě. Vyrovnání zařídil Matěj Fausek, který sice prohrával s Květoněm v prvním setu 2:8, ale zvládl velký obrat v úvodním dějství a pak už průběh zápasu hlídal.

Stav tak byl srovnaný a přišel jeden z klíčových duelů celého utkání. V souboji jedniček Pavel Kortus zdolal Copáka 3:1 a ještě více přiblížit postup mohl Pedagogu Matěj Fausek. S Pangrácem vedl 2:0, ale pak ustoupil ze své hry a nakonec bojovnému soupeři podlehl. Čtvrtý bod Českobudějovických obstaral Filip Kortus, když domácího mladíka Květoně zlomil už v prvním setu. V něm proměnil šestý setbol a Květoňovi pak už zbyly jen doslova oči pro pláč.

Pedagog vedl 4:3 a byl na tom i lépe v počtu setů. K postupu tak pravděpodobně stačila jedna výhra. Tu jako první zapsal Pavel Kortus, jenž v klidném tempu vyřídil Květoně a mládežnický reprezentant a velký talent tak proti Pedagogu neuhrál ani set. Navíc ve všech svých zápasech se neubránil slzám a nešlo zrovna o slzy štěstí… Už za jednoznačného stavu měl Matěj Fausek dobře rozehraný i třetí středeční duel, podruhé jej ale nedovedl do vítězného konce. S Copákem jej hřálo vedení 2:1, ale střetnutí nakonec těsně ztratil. Postup Jihočechů stvrdil Filip Kortus, který už ve volnějším tempu přehrál Pangráce 3:1.

Pedagog tak vyhrál v Domažlicích 6:4 a postoupil do 3. kola Českého poháru.

2. kolo Českého poháru – 6. 9. 2017: Jiskra Domažlice – Pedagog ČB 4:6

Copák 2, Pangrác, debl – P. Kortus ml. 3, F. Kortus 2, Fausek.

Rozhodčí: Baštář. Diváků: 15.