Pedagog v jihočeském derby v sobotu hostí Prachatice

Výjimečně hned po týdnu se bude opět hrát ligový stolní tenis. Ve druhé lize dojde na jihočeské derby, na Pedagog v sobotu dorazí Prachatice (15).

Pedagog utrpěl bez Miroslava Vondry první letošní domácí porážku, když nestačil na první Litoměřice. Druhý den si ale spravil chuť s Ústím nad Labem, kdy se výborně prezentoval Daniel Bárta, jehož mají Jihočeši na střídavý start z Havlíčkova Brodu. Dan ve své druholigové premiéře neprohrál, dělal tři ze tří bodů. V tabulce jsou Českobudějovičtí pět kol před koncem na páté příčce se sedmatřiceti body. Poslední derby se vyvedlo Pavlu Kortusovi ml., který porazil všechny Prachatické 3:2 a položil základ pro výhru Pedagogu 10:6. I tentokrát se hráči z Branišovské ulice budou v domácím prostředí rvát o body.

Pedagog ČB – Libín Prachatice v sobotu 13. 2. 2016 v 15.00

Prachatice loni spadly z první ligy a dlouho to vypadalo na sestup i ze druhé ligy. Pak ale začala pravidelně nastupovat jednička týmu Milan Zaunmüller, která tým vytáhla až na hranu sestupových vod. Aktuálně jsou Libínští desátí se ztrátou jednoho bodu na deváté Ústí a osmý Bor. Prachatice mají s Zaunmüllerem z posledních pěti zápasů čtrnáct bodů, jediný ztratily za remízu v Liberci. Prachatičtí jsou tak ve formě a na Pedagogu budou chtít uspět. Dobré a čerstvé vzpomínky má na hernu na Branišovské právě Milan Zaunmüller, jenž zde před dvěma týdny vyhrál krajský přebor mužů. Po ústeckém Kabelkovi, jenž už ve druhé lize nenastoupí, má Zaunmüller nejlepší výsledky z celé soutěže (34:4). Dobře to na Pedagogu zná i Miroslav Bauer (29:29), vždyť zde loni slavil postup. Kolem padesáti procent se drží i zkušený Petr Kaštánek (25:29). Posledním do party je Marek Šimek (9:37), kterému se sice tolik nevede, ale ze svých devíti výher jich šest získal v posledních třech zápasech.

První letošní duel:

Prachatice – Pedagog ČB 6:10, Zaunmüller 3, M. Bauer 2, debl – P. Kortus ml. 4, Vondra 3, Janda, Kaucký, debl.

Sobotní duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Miroslav Řežáb

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *