Stolní tenisté PEDAGOGU – Z libereckého víkendu bez bodů

Náročný víkend v Liberci začali stolní tenisté Pedagogu prohrou s B-týmem SKST Liberec 4:10. V neděli podlehli Jihočeši stejným výsledkem KMST Liberec.

Poprvé se v sestavě Pedagogu objevil Jan Cholínský, ale nezažil úspěšnou premiéru. Béčko extraligového Liberce nasadilo klasickou sestavu, která se ukázala jako vítězná. I když po čtyřhrách byl stav vyrovnaný. Jakub Borůvka s Girethem totiž ve třech koncovkách přetlačili bratry Kortusovi, na druhém stole ale Jan Cholínský s Michalem Baronem přehráli Blinku se Šilhánem 3:1, když po prvním rozehřívacím setu už na stole vládli.

Jihočeši vedli jedinkrát po prvním singlu, kdy Michal Baron hladce porazil Giretha. Asi klíčový duel celého zápasu svedli domácí Blinka s Pavel Kortusem ml. Vedoucí hostů vedl 1:0 a 2:1, v pátém ještě 9:7, ale nakonec padl 10:12. Liberečtí šli záhy do vedení. Jan Cholínský v netradičním duelu obranářů sice vedl se Šilhánem, ale další tři už patřily jeho soupeři. Na závěr první série neúspěšně bojoval Filip Kortus s Borůvkou, ale nakonec nedosáhl ani na set.

Pořádnou bitvu svedl za stavu 4:2 Blinka s Michalem Baronem. Hostující hvězda vedla 1:0 i 2:1 na sety, nakonec se rozhodovalo v koncovce pátého dějství, kdy prokázal pevnější lídr Pedagogu. Druhou smolnou bitvu zažil Pavel Kortus, jenž v první sadě ztratil vedení 9:5 se Šilhánem, Jihočech to domácímu obranáři vrátil otočením stavu ve třetím setu z 4:10 na 12:10. Další dva sety ale ovládl Šilhán a Pavlovi tak zbyly opět jen oči pro pláč. Šestý liberecký bod obstaral znovu Borůvka, kterého Jan Cholínský zlobil jen ve druhé sadě. Další důležitý zápas zvládli opět Liberečtí, jelikož Gireth otočil stav z 1:2 na 3:2 s Filipem Kortusem.

Podruhé musel Michal Baronem do pěti setu se Šilhánem, na jehož nepříjemnou hru si dva sety zvykal. Pak ale Michal šlápl do pedálů, vyrovnal a dokázal zvládnout i nepříznivý stav 5:9 v rozhodujícím dějství. Nejhorší zápas sezony dorazil Pavel Kortus s Borůvkou, jemuž vzdoroval se střídavou úspěšností, ale nakonec padl 1:3. Ani na zisk sady nestačil výkon Jana Cholínského proti chytře hrajícímu Girethovi a Liberec tak byl blízko výhry. Triumf SKST korunoval Blinka, který zvládl pětisetové drama s Filipem Kortusem.

Michal Baron už měření sil s Borůvkou nedokázal dohrát včas, vedl 2:0 na sety a v tom třetím to bylo 7:6. Pedagog tak poprvé prohrál venku, SKST Liberci podlehl 4:10.

6. kolo II. ligy mužů – 12. 11. 2016: SKST Liberec B – Pedagog 10:4

J. Borůvka 3, Blinka, Šilhán, Gireth 2, debl – Baron 3, debl.

Rozhodčí: Zahradník. Diváků: 5.

Druhý den se ve stejné hale hrálo s druhým týmem Liberce podle stejných not. Michal Baron s Janem Cholínským v klidu porazili 3:0 Kodýma s Pařízkem. Bratři Kortusové na druhém stole drželi krok s favorizovanou dvojicí Borůvka-Jahoda, v koncovce páté sady ale byla šťastnější domácí dvojice.

Dvouhry rozehrál suverénní Michal Baron jednoznačným vítězstvím s Pařízkem. Za domácí vyrovnal Jahoda, který takticky zvládl duel s Janem Cholínským. Důležitý duel opět sehrál Pavel Kortus a opět jej prohrál. S Kodýmem sice odvrátil mečboly ve čtvrté sadě, nakonec ale prohrál pro změnu v pěti setech. Filip Kortus pak Lukáši Borůvkovi moc nevzdoroval, a tak KMST vedlo 4:2.

Prapor Pedagogu držel Michal Baron, který s Jahodou měl drobné potíže jen ve druhém dějství. S celoplošným forhendem Kodýma si ale neporadil Jan Cholínský, a tak Severočeši hostům opět odskočili. Další domácí bod přidal Borůvka, přestože Pavel Kortus na něj měl setbol na 2:0. S Pedagogem to bylo zlé, když Filip Kortus nezvládl koncovky setů s Pařízkem a bylo to 3:7.

Poslední českobudějovický bod zaznamenal opět Michal Baron, který sice s Kodýmem ztratil dvousetové vedení, ale pátý set už si zase pohlídal. Fantastickou podívanou nabídli Borůvka s Janem Cholínským. Honza bojoval jako o život, vychytal neuvěřitelné věci, ale bohužel odešel poražen 1:3. Kalich hořkosti si vypil Pavel Kortus, když vedl s Pařízkem 2:0, ve čtvrtém setu měl mečbol, ale trefil servis kiksem, což bylo znamení zmaru. To potvrdila i následná prohra 9:11 v rozhodujícím setu. Když následně Filip Kortus nedokázal navázat na vyhraný první set s Jahodou, byla porážka Pedagogu nezvratná.

Jihočeši tak po nepovedeném libereckém víkendu zůstávají na třech výhrách. Za dva týdny Pedagog hostí Kolín a Spartu B.

7. kolo II. ligy mužů – 13. 11. 2016: KMST Liberec – Pedagog 10:4

L. Borůvka 3, Kodým, Jahoda, Pařízek 2, debl – Baron 3, debl.

Rozhodčí: Zahradník. Diváků: 5. ŽK: 0:1 (P. Kortus ml.)