Úspěch na Pedagog Cup

Ve čtvrtém ročníku poznal Pedagog Cup nového vítěze. Z triumfu na předsezónním turnaji se radoval Pavel Kortus mladší hrající v zahraničí.

Na turnaji se sešlo 21 hráčů. Ve startovní listině chyběl Jakub Slapnička, který ovládl poslední dva ročníky. Roli nasazené jedničky plnil Michal Vávra, vítěz prvního ročníku. Skupinové boje nabídly minimum překvapení. Nasazení ztratil jen Miroslav Bauer, který nestačil na Karla Urbana. Ze skupiny prošel dál i hlubocký Martin Dvořák a to na úkor Lukáše Zemana.

Favorité prošli i z kvarteta předkol. Už ve čtvrtfinále však skončil první nasazený Vávra, když padl s vodňanským Heinzlem. Loučil se i Filip Kortus, který nestačil na Bauera. Pavel Škopek pak nedovolil ani set Urbanovi, stejně jako Pavel Kortus svému soupeři, kterým byl Josef Doležal.

V boji o finále Bauer předčil Heinzla 3:1 na sety. Tři koncovky zvládl ve druhém semifinále lépe Kortus proti Škopkovi. Ve finále už se zdálo, že si pro titul dojde Bauer. Vedl 2:0 na sety a 6:3 ve třetím. Po time outu však začal mít navrch bývalý hráč Pedagogu, který finále otočil a poprvé doma slavil titul mezi dospělými.

V útěše se z výhry radoval strakonický Ondřej Vařečka.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Děkujeme za podporu partnerům turnaje: Město České Budějovice, Jihočeský kraj

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *