TAEKWON-do – Moravia Open 29.10.2022

Moravia Open  29.10.2022

V posledním říjnovém víkendu se v Ostravě konal mezinárodní turnaj s názvem Moravia Open 2022. Závodu se zúčastnily mimo jiné výpravy ze Slovinska, Polska, Estonska, Ukrajiny a Slovenska.

Poslední víkend v říjnu patřil v Ostravě taekwondu a kickboxu. Konala se tradiční mezinárodní soutěž v taekwondu – MORAVIA OPEN 2022. V moderní atletické hale ve Vítkovicích se sjelo 27 výprav ze 7 států s celkovým počtem 331 taekwondistů. Celkový 8. ročník tak nastartoval obnovu tohoto turnaje, kdy ten poslední se konal v roce 2020, poslední den před uzavřením nejen sportovišť, ale i většiny veřejných míst. A protože hlavní organizátor Fighting arena Ostrava, z.s. působí na nejvyšší úrovni, jak v taekwondu, tak i v kickboxu, letošní rok se pustili do velkého experimentu. Ve stejný čas a ve stejné hale uspořádali soutěž obou těchto sportů. A tak se v pátek kromě taekwondistů sjelo na registraci 186 kickboxerů z 36 klubů a 6 zemí. Unikát tohoto turnaje byl v tom, že celkem 63 bojovníků startovalo v obou sportech. Celkem se tak za víkend představilo přesně 454 jednotlivců ve čtyřech disciplínách taekwonda nebo 4 disciplínách kickboxu. Sestavy, boj, kopy do výšky anebo silové přerážení v taekwondu. V kickboxu pak disciplíny pointfighting, light contact, kick light a populární K1. Na turnaji se představilo i několik nejmenších dětí od 4 let do 6-ti let, pro které byly připravené speciální disciplíny jako boj s pěnovou nudlí, kopy na rychlost a vymyšlená sestava.

Ondra Postl zde za oddíl Taekwondo SK Pedagog vybojoval medaili ve všech disciplínách, kterých se zúčastnil. Vzhledem k počtu závodníků, kteří se závodů zúčastnili to byl unikátní výkon.

Výsledky:
Ondřej Postl      1.místo speciální techniky Taekwondo, 2.místo matsogi Taekwondo, 3. místo tull Taekwondo