Skvělý výkon, fantastický boj a Pedagog vrátil Sedlčanům porážku!

Pedagog-ELizza

Vítězně se Pedagog rozloučil s kalendářním rokem 2017. Ve 12. kole II. ligy Jihočeši porazili doma Sedlčany po čtyř a půl hodinové bitvě 10:8.

Do prvního duelu druhé poloviny nasadili Jihočeši stejnou sestavu jako naposledy ve Vršovicích, tedy i s Petrem Maratem. Hosté z města Hermelínu dorazili v klasické čtveřici bez Kauckého. Pedagog měl soupeři co vracet, v prvním kole to byla v Sedlčanech divočina. Tentokrát byl po čtyřhrách stav nerozhodný. Pavel Kortus ml. se svým bratrem Filipem bez větších problémů přehráli Faktora s Kocurou 3:1, když jim utekl jen třetí set. Na druhém stole začali Matěj Fausek s Petrem Maratem dobře, s Pejšou a Drechslerem získali první sadu. Pak ale měli navrch hosté, kteří si ve čtvrtém dějství vypracovali vedení 10:5. Jihočeši však odvrátili všech pět mečbolů. Ten šestý za stavu 10:11 už však ne.

Dvouhry nezačaly pro Českobudějovické moc příznivě. Matěj Fausek nenavázal na výhru s Pejšou z prvního duelu, sice s hostující jedničkou držel tři sety krok, ale nakonec padl 1:3. Neuspěl ani Petr Marat, který nevzdal duel s Faktorem ani za stavu 0:2, získal třetí dějství, ale v tom čtvrtém už měl opět navrch Faktor. Snížit mohl Filip Kortus, s Drechslerem ale nevyužil nadějné vedení 2:1 a nakonec padl 10:12 v pátém. Pedagog udržel ve hře Pavel Kortus, který byl sice hodně nervózní, ale výhru s Kocurou nakonec vydřel 11:9 v pátém setu.

Do druhé rundy vstoupily lépe Sedlčany, když Pejša nedal moc šancí Petru Maratovi. Pak započal obrat Pedagogu. Vedl jej Filip Kortus, který se stal mužem dne. Faktora nepustil vůbec do hry a rozdrtil ho 3:0. Stejným výsledkem skončilo i setkání Pavla Kortuse s Drechslerem. Vyrovnáno na 5:5 bylo, když Matěj Fausek sice prohrál s Kocurou první set, ale další tři sety zvládl a hala na Pedagogu ožila.

Nejlepší zápas sezony odehrál Filip Kortus s Pejšou. Sedlčanská jednička byla vzteky bez sebe, když ztratila vedení 2:1 na sety. Ale Filip si obrat zasloužil. Hrál fantasticky, bojoval, šotoval a aréna s ním oslavila cenný skalp. Na Branišovské to žilo, když Pedagog odskočil na 7:5. Faktor získal s Pavlem Kortusem úvodní dva sety, ale vedoucího domácího celku se nevzdal. Svůj výkon zagresivnil, zpřesnil a získal třetí set. V tom čtvrtém měl Faktor mečbol za stavu 10:9, ale Pavel po úžasné výměně nebezpečí konce utkání odvrátil, urval koncovku a také celý zápas. To však nebylo vše. Do vedení 8:5 poslal Českobudějovické Matěj Fausek, který dal zapomenout na porážku z prvního kola a Drechslerovi nedovolil ani set. Škoda, že Petr Marat neprožil ideální den. Mohlo být hotovo dříve. Takhle Petr prohrál těsný duel s Kocurou a bylo to „jen“ 8:6.

Sedlčany se přiblížily na dostřel, když líbivý zápas Pavla Kortuse s Pejšou skončil úspěšněji pro hostující jedničku. Pavel dvakrát dotáhl jednosetové manko, v pátém setu měl navrch, ale soupeř s notnou dávkou štěstí průběh rozhodujícího setu otočil. Dva mečboly Pavel odvrátil, ten třetí však už nikoliv. Minimálně remízu zařídil domácím ve skvělé atmosféře Matěj Fausek, jenž zakončil svůj skvělý sobotní výkon obratem z 1:2 na 3:2 s Faktorem. První šanci ukončit zápas měl Petr Marat, ale na body v sobotu nedosáhl. Nad jeho síly byl ve čtyřsetovém duelu i Drechsler. A tak došlo na poslední možný duel. V něm Filip Kortus nezačal s Kocurou dobře, prohrával 0:1 a 4:7, ale otočil druhé dějství a čtyři setboly ve třetím setu odvrátil a dokonce otočil na 2:1. Nervy pracovaly na obou stranách, šlo o hodně. Čtvrtá sada dopadla pro sedlčanského hráče, který měl navrch i v rozhodujícím pátém setu. Filip ale ze stavu 4:6 uhrál sedm balonků v řadě a zařídil euforii domácích. Pedagog po čtyřech a půl hodinách přetlačil Sedlčany 10:8!

Po krásném zakončení roku 2018 čeká Pedagog ještě vánoční oddílový turnaj a pak až za měsíc další domácí duely s Bělou a Litoměřicemi. To však až v roce 2018!

12. kolo II. ligy mužů: Pedagog – Sedlčany 10:8

P. Kortus ml., F. Kortus, Fausek 3, debl – Pejša 3, Drechsler 2, Faktor, Kocura, debl.

Rozhodčí: M. Duspiva. Diváků: 25.