První výhra v sezoně! Pedagog vydřel tři body v Bělé

První vítězství v nové sezoně slaví českobudějovický Pedagog. Ve 2. kole uspěl na stolech nováčka z Bělé pod Bezdězem po velkém obratu 10:7. V neděli Jihočeši prohráli v Litoměřicích 4:10.

V dresu Jihočechů se poprvé představil Petr Marat a Pedagog v sestavě s ním sehrál fantastický zápas. Start hostů byl ale hrozivý. Po čtyřhrách to bylo 2:0, když Pavel Kortus s bratrem Filipem nezvládli tři koncovky setů s Balogem a Posteltem, přičemž ve dvou z nich měli výrazně navrch. Na druhém stole se hrála pětisetová bitva, v níž domácí Kaňka se Zajíčkem přetlačili Marata s Fauskem.

Dvouhry odstarovaly povinnou výhrou Pavla Kortuse s Kaňkou, pak ale bodovali domácí. Filip Kortus nezvládl tři těsné koncovky s Balogem a padl 0:3. Výborně rozehraný zápas měl Matěj Fausek, když s Posteltem vedm 1:0, 2:1 a 9:4 ve čtvrtém setu, ale prohrál čtvrté dějství a těsně i celý zápas. Neuspěl ani Petr Marat, který na jistou hru Zajíčka za tři sety nenašel recept.

Bělá tak vedla 5:1 a bylo ještě hůř, když Filip Kortus ztratil pětisetové klání s Posteltem. Snížení přinesl Pavel Kortus, jehož Balog trápil jen v prvním setu. Obrat Pedagogu započal Matěj Fausek, který senzačním způsobem zvládl duel se Zajíčkem a snížil na 3:6. Ještě blíž se Jihočeši dostali, když Petr Marat zvládl záludný duel s Kaňkou.

Po dvou sériích vedla Bělá 6:4. Stoprocentní nadále zůstal Pavel Kortus, jenž si hladce 3:0 poradil s Posteltem. Poslední domácí bod obstaral Zajíček, který vnutil Filipu Kortusovi svoji hru a vyhrál 3:0. Už opravdu na dostřel se Pedagog dostal díky Matěji Fauskovi. Ten přehrál Miroslava Lapku, který vystřídal Kaňku. Pak Petr Marat vydřel 11:9 v pátém setu utkání s Balogem a hosté byli v euforii.

Podpořil ji ještě víc Pavel Kortus, který udolal Zajíčka 3:1 a po dlouhé době zaznamenal čtyřbodový zápas. Tíhu okamžiku následně zvládl Filip Kortus, který sice Lapkovi přenechal první set, ale pak příkladně vybojoval důležitý první bod v sezoně. Desátý bod uhrál Matěj Fausek, jenž s Balogem dobře začal, vedl 2:0, ale pak znervózněl. Třetí set prohrál, ale v tom čtvrtém svou hru zvedl a nakonec dovedl Pedagog k první výhře v sezoně, když proměnil druhý mečbol. Petr Marat ještě jistil situaci, s Posteltem vedl 1:0.

Pedagog tak urval cennou a důležitou výhru 10:7 v Bělé!

2. kolo II. ligy – 30. 9. 2017: Bělá pod Bezdězem – Pedagog ČB 7:10

Postelt, Zajíček 2, Balog, debly – P. Kortus ml. 4, Fausek 3, Marat 2, F. Kortus.

Rozhodčí: Dvořák. Diváků: 20.

V neděli v zahradě Čech se Jihočeši museli obejít bez Petra Marata, nahradil jej při své druholigové premiéře David Smažík. Domácím chyběla obvyklá jednička Jan Pinka. Favorizovaní Severočeši šli do vedení už po čtyřhrách. Pavel Kortus s Davidem Smažíkem vzdorovali Tschakertovi s Woznickim hlavně v prvních dvou setech, prohráli dvakrát 9:11 a ve třetím dějství nevyužili nadějné vedení 5:0. Bez zisku setu skončili i Filip Kortus s Matějem Fauskem, kteří marně bojovali s Bartoškem a Hervertem.

V singlech navázal na úspěšnou sobotu Pavel Kortus, kterému s Bartoškem nevyšel jen druhý set. Nakonec proměnil pátý mečbol a snížil. Pro vývoj celého utkání byl důležitý zápas Herverta s Matějem Fauskem, který nakonev v pěti setech urval domácí mladík. Velký obrat se na vedlejším stole Filipu Kortusovi, který sice prohrával s Woznickim 0:2, ale nakonec vybojoval bod po výhře 11:9 v pátém. První kolo uzavřel David Smažík, s Tschakertem uhrál na úvod dvanáct bodíků.

Domácí vedli 4:2 a hosté se dostali na dostřel, když Pavel Kortus bez větších trablí přehrál Herverta 3:0. Mohlo být i vyrovnáno, ale Matěji Fauskovi se nepovedlo zdolat Woznického, který se v pátém setu rozstřílel a vyhrál poprvé v sezoně. Po dvou výhrách Litoměřic 3:0 (Tschakert s Filipem Kortusem a Bartošek s Davidem Smažíkem) vedli domácí už 7:3.

Poslední bod Pedagogu připojil v pohodě hrající Pavel Kortus, jenž neměl problém s Woznickým. Frustrovaný Matěj Fausek pak nedokázal vzdorovat rozjetému Tschakertovi, nevedlo se ani Filipu Kortusovi s Bartoškem. Při své ligové premiéře získal cenný set David Smažík s Hervertem, po srdnatém výkonu padl 1:3. Začatý zápas jedniček mezi Tschakertem a Pavlem Kortusem načal lépe hostující lídr, ale za stavu 0:1 a 8:8 duel předčasně skončil.

Pedagog tak prohrál v Litoměřicích 4:10, za dva týdny se představí poprvé doma.

3. kolo II. ligy – 1. 10. 2017: Litoměřice – Pedagog ČB 10:4

Tschakert 3, Hervert, Bartošek 2, Woznicki, debly – P. Kortus ml. 3, F. Kortus.

Rozhodčí: Zajíček. Diváků: 7.

V neděli od 10 hodin bude hrát Pedagog v Litoměřicích.

3. kolo II. ligy – 1. 10. 2017: Litoměřice – Pedagog ČB

Rozhodčí: Zajíček. Diváků: 0.