Povedený víkend! Pedagog porazil Boleslav a remizoval s Hostinným

Atraktivní duel ve druhé lize dopadl pro Pedagog výborně. Doma přehrál první Mladou Boleslav 10:5 a před třiceti diváky se hrála parádní podívaná. V neděli remizoval s druhým Hostinným 9:9.

Filip Kortus jel pomáhat Strakonicím k záchraně ve třetí lize, a tak se do sestavy Pedagogu vrátil Roman Kaucký. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě. Úvodní čtyřhry skončily smírně. Miroslav Vondra s Pavlem Kortusem poměrně v klidu přehráli duo Sedláček-Vilímek 3:0, na druhém stole ale Roman Kaucký s Janem Jandou vzdorovali Macelovi s Posteltem jen set, tudíž padli 1:3.

Pavel Kortus na začátek dvouher natáhl svou domácí sérii neporazitelnosti, když hostující jedničku Vilímka porazil 3:1. Lítý boj svedl vedle Jan Janda s Macelou, ale ani tak na dobře hrajícího soupeře domácí ikona nestačila. Důležitý bod pro Pedagog pak připsal Roman Kaucký, který dokázal po výborném výkonu udolat Sedláčka 3:1 a poslal domácí do vedení. To stvrdil Miroslav Vondra rychlou výhrou s Posteltem a bylo to 4:2.

Stolní tenis vysoké úrovně pokračoval před třicítkou diváků dál. Jan Janda předvedl fantastický výkon s Vilímkem, zápas plný výměn dovedl do páté sady, kde odvrátil mečbol. Ten první svůj proměnil a výhru mohl náležitě oslavit. Mladoboleslavský Macela pak uspěl v další bitvě, tentokrát překonal 3:1 Romana Kauckého. Za stavu 5:3 šel na věc Miroslav Vondra a v pohodě hrající lídr Pedagogu si pohrál se Sedláčkem. Na 7:3 pak upravil Pavel Kortus, jenž se s Posteltem trápil hlavně ve třetí sadě.

Další maraton kontraspinových výměn našel rozuzlení až v koncovce páté sady. Roman Kaucký neuvěřitelnou výměnu při mečbolu soupeře za stavu 9:10 zvládl, další dva míčky ale ztratil a z výhry se těšil Vilímek. Když pak Miroslav Vondra našel recept na nepříjemnou hru Macely, bylo to už hodně nadějné. Devátý bod přidal proti notně odevzdanému Sedláčkovi spokojený Pavel Kortus a cenný skalp lídra byl blízko. Soupeře mohl dorazit Jan Janda, ale Posteltova pestrá hra mu neseděla, a přestože stáhl dvousetové manko, tak nakonec svému soupeři podlehl.

Zápas tak dorazil klasicky Miroslav Vondra, který v souboji dvou leváků zaváhal ve třetí sadě s Vilímkem, pak ale už vládl a zaslouženě zkompletoval své povedené odpoledne. Pavel Kortus s Macelou už jen začal. Pedagog tak v parádním utkání přehrál první Mladou Boleslav 10:5!

10. kolo II. ligy mužů – 12. 12. 2015: Pedagog ČB – Mladá Boleslav 10:5

Vondra 4, P. Kortus ml. 3, Janda, Kaucký, debl – Macela 2, Postelt, Vilímek, debl.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 30.

V neděli dorazilo na Branišovskou ulici Hostinné v klasické sestavě. Čtyřhry dopadly stejně jako v sobotu. Jan Janda s Romanem Kauckým moc nezlobili Voňku se Štroblem a prohráli 0:3. Na druhém stole Miroslav Vondra s Pavlem Kortusem po dobrém výkonu zdolali Švába s Kalenským 3:1.

Vyrovnaný zápas se šťastným koncem sehrál Pavel Kortus na úvod singlů s hostující jedničkou Švábem, českobudějovický vedoucí týmu zvítězil 3:1. Na dvojce hrající Jan Janda vyhrál s Voňkou první set a v tom druhém měl čtyři setboly. Nevyužil však ani jeden a to ho zřejmě stálo zápas. Člen síně slávy Pedagogu nakonec prohrál 1:3. Sympatický výkon pak podal Roman Kaucký, ale na Kalenského rány to nestačilo. Překvapivě dost problémů měl Miroslav Vondra s výborně hrajícím Štroblem, domácí jednička ale bojovností dokázala srovnat na 3:3.

Stejně jako v sobotu byl i s Hostinným Jan Janda blízko výhry nad soupeřovou jedničkou. S Richardem Švábem se po vynikajícím výkonu dostal do páté sady, kde vedl ještě 6:3, v koncovce se mu ale štěstí postavilo zády. Hosté se dostali do menšího trháku záhy, když Roman Kaucký urval s Voňkou jen první set, pak začal mít navrch soupeř, jenž dovedl zápas do vítězného konce. Pedagog však dokázal vyrovnat, když si Miroslav Vondra poradil ve čtyřech setech s nepříjemným Kalenským a strojová hra Štroblovi proti Pavlu Kortusovi nevydržela jen dva a půl setu a ne celý zápas.

Bylo to 5:5 a pomalu se začal lámat chléb. Roman Kaucký však se Švábem nenechal za stolem úplně maximum a podlehl Švábovi ve třech setech. Miroslav Vondra pak zaváhal s Voňkou jen ve třetí sadě a znovu srovnal celkový stav. Domácí poslal do vedení Jan Janda, který Štrobla smázl ve třech sadách. Pedagog se mohl dostat do trháku, ale dlouhá domácí neporazitelnost Pavla Kortuse skončila s Kalenským, který v pátém setu předvedl nevídanou kanonádu a rozstřílel domácího hráče.

Parádní podívaná byla vidět v souboji nejlepších hráčů obou týmů. Miroslav Vondra s Richardem Švábem nabídli zápas plný krásných dlouhých výměn, ve kterém prokázal domácí lídr bojovnější srdce a překonal harcovníka Tatranu. Na 9:7 pak upravil Pavel Kortus, který se set sbíral z těžké porážky s Kalenským, pak ale Voňku už přehrál. Pedagog měl remízu jistou, na výhru však nedosáhl. Jan Janda bojoval s Kalenským, ten mu však dovolil zisk jen první sady. Roman Kaucký se Štroblem vedl 1:0, pak prohrával 1:2 a duel se nakonec rozhodoval v páté sadě. V ní ale byl aktivnější hráč Hostinného, který nakonec bral výhru.

Pedagog tak remizoval s Hostinným 9:9 a po polovině soutěže je na čtvrtém místě, o bod za druhým Hostinným,

11. kolo II. ligy mužů – 13. 12. 2015: Pedagog ČB – Hostinné 9:9

Vondra 4, P. Kortus ml. 3, Janda, debl – Kalenský 3, Šváb, Voňka 2, Štrobl, debl.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 20.