Polovinu druhé ligy Pedagog uzavře o víkendu v Praze

Poslední dva zápasy první poloviny čekají Pedagog ve druhé lize. O víkendu se Jihočeši představí v Praze, konkrétně v sobotu na EL Niňu (15) a v neděli ve Vršovicích (10).

Pedagog v minulém domácím dvojzápase sice neuspěl s Borem, druhý den však zaskočil vedoucí Cheb, se kterým uhrál cennou remízu 9:9. V tabulce se tak Jihočeši posunuli na devátou příčku o skóre před desáté EL Niňo. Právě to bude nejbližším soupeřem týmu z Branišovské ulice. Půjde tak o hodně důležité body, stejně jako v neděli proti posledním Vršovicím. I přes mírné zhoršení se v první desítce úspěšnosti soutěže drží Pavel Kortus ml. (19:9), ve čtvrté desítce se nacházejí další dva stabilní články sestavy Pedagogu – Matěj Fausek (8:13) a Filip Kortus (7:21). Slušná čísla si drží i hráči na střídavé starty Petrové Marat (4:3) a Legát (6:11). Pražský víkend uzavře první polovinu soutěže. V rámci předehrávaného 12. kola se Pedagog do konce roku 2017 následně představí ještě 9. prosince doma se Sedlčany.

EL Niňo Praha D – Pedagog v sobotu v 15.00

SF SKK EL Niňo Praha D je mužstvo největšího českého stolnětenisového klubu, který často míchá a točí sestavy svých družstev v jednotlivých soutěžích. V minulé sezoně z toho ve druhé lize byl úspěšný boj o záchranu, když EL Niňo skončilo pouze o místo před Pedagogem. V aktuálním ročníku mají Pražané po devíti kolech stejně bodů jako devátý Pedagog, akorát horší skóre. Dvě výhry uzmulo déčko EL Niňa ve Vršovicích a doma s Bělou, k tomu zaznamenalo remízu s Michlí. V dresu pražského klubu se vystřídala již řada hráčů. Pravidelně nastupuje Václav Ezr (16:11), Michal Šablatura (6:16), několikrát už hráli David Šálený (7:6), David Půlpán (3:11), Zbyněk Špaček (5:5), bývalý hráč Pedagogu Jan Cholínský (3:3) či Petr Kubát (0:5). Po jednom startu mají Martin Vítovec (1:2), Matěj Stach (0:3), Vilém Krejcar (1:3) a Tomáš Počta (0:2). Sobotní utkání bude řídit Iva Vondrová.

Vršovice – Pedagog v neděli v 10.00

TJ Lokomotiva Vršovice je tradiční ligový celek, jenž v posledních sezonách působil ve třetí lize. V minulém ročníku z toho bylo páté místo, avšak po zisku druholigové licence se přesunuli Pražané do třetí nejvyšší soutěže. Lokomotiva však ve vyšší soutěži zatím čeká na první vítězství. Z devíti utkání uhrála pouze dvě remízy s Michlí a v Liberci, takže ji patří poslední příčka v A skupině. Jedničkou mužstva je ostřílený Vlastimil Kolář (16:12), dobře si vede i Josef Kuba (11:17). Zbývající tři hráči mají po třech výhrách. Zkušený Milan Pospíšil s bilancí 3:10, předsezónní posila ze Sparty Tomáš Juklík 3:16 a mladý Jan Krameš má 3:21. Zápas bude jako vrchní rozhodčí řídit Stanislav Haralík.

pozvanka-elnino-vrsovice

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *