Po prohře s Elizzou si Pedagog spravil chuť s Čakovicemi

Mladici2

Na úvod druhé poloviny českobudějovický Pedagog doma padl s favorizovanou Elizzou Praha B 1:10. V neděli si Jihočeši spravili chuť po výhře 10:4 nad Čakovicemi.

V sestavě domácích se objevilo rodinné trio doplněné o Jakuba Čelikovského, který odehrál svůj třetí druholigový duel. Elizza dorazila kompletní, ve stejné sestavě jako před rokem, kdy na Branišovské ulici padla 6:10. Tentokrát však oslabení Jihočeši tolik nevzdorovali. Favorit šel do vedení už po čtyřhrách. Pavel Kortus st. s Jakubem Čelikovským totiž marně vzdorovali duu Průša-Novotný, přestože byli vždy blízko zisku alespoň setu. Na druhém stole se hrála napínavější bitva. V ní Filip Kortus se svým bratrem Pavlem prohráli dvě dlouhé koncovky, což je stálo naděje na výhru. Domácí dvojice nakonec prohrála 1:3.

Vyhraný zápas měl na úvod dvouher Filip Kortus. V zápase s Davidem Průšou vedl 2:0 a 9:5, pak ale po time outu soupeře ale neuhrál ani bod a rozhozený nakonec prohrál 2:3. Dva zcela vyrovnané sety odehrál na vedlejším stole Pavel Kortus st. s Hlaváčkem. V tom prvním měl dokonce setbol, ale nedosáhl ani na jeden set. Když pak Jakub Čelikovský nedostal příliš šancí proti poctivé hře Novotného, byl stav už hrozivý 0:5. Ve výsledku jediný bod Pedagogu získal Pavel Kortus ml., jenž odehrál zápas se Šedivým s velkou chutí a vrátil mu měsíc starou prohru z prvního letošního vzájemného zápasu.

Další bod už Jihočeši neurvali. Pavel Kortus st. se dočkal setu s Davidem Průšou, na víc ale neměl síly. Jakub Čelikovský se statečně rval proti Hlaváčkovi, ale rozdíl čtyř soutěží byl přeci jen u obou soupeřů znát. Dobře rozehraný měl Pavel Kortus ml. i druhý zápas. S Novotným vedl 2:0, ve čtvrté sadě měl i měčbol za stavu 10:9, ale nevyužil jej. V páté sadě se Novotný rozhodl k nečekané změně taktiky, začal chytat daleko za stolem, ale opravdu precizní obranou přemohl vedoucího týmu áčka Pedagogu. Už během tohoto dlouhého duelu stihl svoje klání Filip Kortus. Proti Šedivému už ale za skoro rozhodnutého stavu nenašel do hry patřičný zápal a odešel zpět na lavičku bez ztráty setu.

Celé utkání uzavřel Jakub Čelikovský, jenž nedal s Průšou kůži lacino, ale ani na třetí pokus se uhrané sady ve druhé lize nedočkal. Pedagog tak prohrál s favorizovanou Elizzou Praha i v odvetě 1:10.

12. kolo II. ligy mužů – 14. 1. 2017: Pedagog – Elizza Praha B 1:10

P. Kortus ml. – Průša 3, Hlaváček, Novotný 2, Šedivý, debly

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 10.

Jihočeši pro důležitý nedělní duel s Čakovicemi doplnili sestavu o dva hráče na střídavý start. Matěj Fausek a Pavel Škopek tak doplnili bratrské duo Kortusů, přičemž věkový průměr týmu byl 18,5 roku! Hosté dorazili daleko zkušenější, ale bez Petříka, Hüttla a Vaňáska z běžné základní čtyřky. Po čtyřhrách však bylo srovnáno. Filip Kortus se svým bratrem Pavlem sice nepodali s Vojáčkem a Šulcem nejlepší výkon, přesto zapsali důležitý bod po výhře 3:1. Na druhém stole nově složená dvojice Matěj Fausek – Pavel Škopek byla jubilejní desátou, kterou Pedagog za třináct kol sestavil. Českobudějovičtí mladíci sice urvali s Melicharem a Novotným první sadu, pak už ale jejich spolupráce vázla a nakonec z toho byla těsná prohra 1:3.

Vyrovnaný úvod střetnutí pokračoval. Matěj Fausek svedl dlouhou a napínavou bitvu s Martinem Šulcem, v níž byl na konci páté sady po výsledku 11:9 šťastnější host z Čakovic. Vedle se přetahovali o vedení Filip Kortus s Petrem Novotným, domácí mladík vedl 1:0, pak prohrával 1:2, ale nakonec vybojoval výhru 11:9 v pátém. Do pěti setů se protáhla i třetí dvouhra. Pavel Škopek po nervózním úvodu prohrával s Melicharem 0:2, pak se trošku odvázal a srovnal. V posledním dějství ale uprostřed setu nezachytil nástup soupeře a podlehl mu v pěti setech. Na 3:3 mezitím srovnal Pavel Kortus ml., kterého Vojáček trápil jen v prvním setu.

Zlom v utkání přišel na začátku druhé rundy. Filip Kortus totiž navázal na úspěšný závěr předchozího zápasu, se Šulcem předváděl líbivou podívanou a čakovickou jedničku vyřídil ve čtyřech setech. O málo vteřin později dohrál svůj zápas Pavel Škopek. V duelu proti Novotnému za stolem vládl, svému soupeři nedal moc šancí a po vítězství 3:0 mohl oslavit svůj první bod ve druhé lize! Když pak splnili role favoritů i Pavel Kortus s Melicharem a Matěj Fausek s Vojáčkem, bylo to po dvou třísetových výhrách v celkovém účtování už 7:3.

Poslední bod Avie získal Martin Šulc. Výborná atmosféra v hale na Pedagogu hnala dopředu Pavla Škopka, který vedl 1:1 a 9:5, nakonec ale ztratil klíčovou třetí sadu a v té čtvrté už měl navrch soupeř. Pedagog však jasně mířil za třemi body a Čakovičtí už nedosáhli ani na jednu sadu. Pavel Kortus si poradil s Novotným, dvě dlouhé koncovky zvládl Matěj Fausek s Melicharem a Filip Kortus přehrál Vojáčka.

Pedagog tak zvítězil s Čakovicemi 10:4 a získal první výhru v roce 2017. Jihočeši zůstávají v tabulce na sedmém místě, pět bodů od sestupových příček.

13. kolo II. ligy mužů – 15. 1. 2017: Pedagog – Čakovice 10:4