Pandemie koronaviru zasáhla i vrcholný světový šampionát v Českých Budějovicích, který byl přeložen

Z rozhodnutí mezinárodní federace ISBHF bylo přeloženo letošní mistrovství světa kategorie Masters, které měla hostit v červnu českobudějovická Budvar aréna. Jeden z hlavních organizátorů turnaje Přemysl Horák neskrýval v oficiálním rozhovoru pro Českobudějovický Deník zklamání.

Původní originální verze rozhovoru v Českobudějovickém Deníku -> ZDE! 

Verdikt je to určitě správný a podporuji ho

Světová hokejbalová federace zrušila všechny letošní šampionáty. Nebylo to podle Vás předčasné rozhodnutí?Upřesnil bych to. Nejedná se o zrušení, ale jenom o přesunutí. Tento náš krásný amatérský sport provozují lidé, kteří si chtějí hokejbal zahrát a nebudou hledět na to, jestli je to rok 2020, nebo 2021. Nejsem zastáncem předčasné paniky, ale toto rozhodnutí mělo přijít mnohem dříve. Co se děje ve světě, není nic veselého. Musíme si na to ale zvyknout, protože to bude mezi námi pořád a myslím si, že se toho nezbavíme. Už by měl být připraven koncept, jak to bude, a nečekat…

Vzhledem k celosvětové pandemii ale asi nebylo možné rozhodnout jinak, než šampionát odložit?Verdikt je to určitě správný a podporuji ho. Ale měl přijít dříve a s jasným konceptem. Jsem přesvědčen, že Mezinárodní hokejbalová federace a po ní i náš svaz teď rozhodnou správně. My hokejbalisté budeme toto rozhodnutí podporovat. (rozhovor vznikal před finálním rozhodnutím ISBHF o přeložení na rok 2021 pozn. red.)

Chtěli jsme oslavit 30. výročí svazu a pokřtít knihu

Cítíte osobně velké zklamání, že se letos taková akce v Českých Budějovicích neuskuteční?Jsem zklamán, že to letos nebude, to musím přiznat. Přípravám šampionátu jsem obětoval hodně času, soukromého i pracovního. Pořád jsem přesvědčen o tom, že mistrovství světa Masters u nás v Budvar aréně bude, i když za rok. Musíme opět obětovat hodně úsilí, aby se tak mimořádný turnaj uskutečnil v Českých Budějovicích v příštím roce. Věřím, že se to podaří. Dlužíme to zakladatelům tohoto krásného sportu. Mistrovstvím jsme chtěli oslavit 30 let od založení Českomoravského svazu hokejbalu a pokřtít knihu, která se zaměřuje na první krůčky našeho sportu. 

Bude odložení šampionátu znamenat pro organizační štáb velké finanční ztráty?Pořád jsme amatérský sport a ztráty nejsou zase tak velké. Dělali jsme vše proto, abychom jihočeský hokejbal posunuli kupředu. A to hlavně právě v Českých Budějovicích, kde hokejbal vznikl. Konkrétně na Pedagogu.

Chtěli jsme zaplnit Budvar arénu 

Jaké hlavní záležitosti teď musíte po oznámení o odložení šampionátu vyřešit? Rušíte již objednané ubytování a stravování pro přihlášené účastníky?

Přesně tak, to je aktuálně největší problém. Měli jsme vše domluvené, objednané a zařízené, včetně programových a doprovodných akcí. Domluvené byly mateřské a základní školy, chtěli jsme zaplnit Budvar arénu a ukázat, že hokejbalem se České Budějovice baví. Toto mě mrzí asi nejvíce.

Počítáte předběžně s tím, že se mistrovství světa Masters uskuteční na jihu Čech za rok zhruba ve stejném termínu, jaký měl být letos?

Našemu městu a kraji by to slušelo. Zastupitelé města České Budějovice a Jihočeského kraje tuto akci podporovali a těšili se, stejně jako hráči a fanoušci. Je třeba, aby se šampionát u nás uskutečnil. Rozhodnutí je ale pořád na Mezinárodní hokejbalové federaci. Za náš realizační výbor mohu slíbit, že uděláme všechno pro to, aby se u nás mistrovství uskutečnilo. Věřím, že všechno dopadne podle našich představ a hokejbal zase půjde o krok vpřed. Nejen v Budějovicích, ale v celé České republice.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *