Otevření Hlavní turistické sezóny 2016 v Jižních Čechách

            Otevření Hlavní turistické sezóny 2016 v Jižních Čechách

za účasti a organizační podpory SK PEDAGOG

 

V sobotu 7. května 2016 naši sportovci SK PEDAGOG České Budějovice zahájili XXIV. ročník Hlavní turistické sezóny 2016 na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích pod záštitou prvního náměstka primátora Statutárního města České Budějovice, Mgr. Petra Podholy.

074

Všechny sportovní oddíly SK PEDAGOG využily této příležitosti k tomu, aby prezentovaly návštěvníkům, turistům i domácímu publiku své činnosti, vyzdvihly úspěchy ve sportovních kláních a ukázaly potencionálním zájemcům z řad dětí, mládeže i dospělých, že dveře do SK PEDAGOG jsou všem vždy otevřené. Živou atmosféru na Náměstí Přemysla Otakara II. skvěle doplňovaly moderátorky Rádia KISS Jižní Čechy, Adéla Jirkalová a Bára Tlučhořová.

Oddíly SK PEDAGOG, které jste mohli spatřit na slavnostním zahájení Hlavní turistické sezóny 2016 v Českých Budějovicích, využily k prezentaci svých sportovních aktivit zmenšené hokejbalové hřiště s umělým povrchem. Konkrétně se zúčastnili sportovci z týmu: hokejbalu (www.skpedagog-hokejbal.cz), stolního tenisu (www.skpedagog.hys.cz), rekreačního sportu (www.pohadkovekralovstvi.cz), TAEKWON-DO ITF (www.pedagog.taekwondo.cz), volejbalu (www.skpedagog.cz) a FUDOSHINKAI (www.fudoshinkaicb.cz). Dopolední částí slavnostního zahájení Turistické sezóny 2016 v Českých Budějovicích nás provázel p. Mgr. Marcel Goetz z Turistického a mapového centra Jižní Čechy (mapcentrum@seznam.cz) a dlouholetý a oddaný člen sportovního oddílu Rekreačního sportu SK PEDAGOG.  V pozici předsedy Českého svazu rekreačního sportu (ČSRS) nám představil aktivity, které tvoří hlavní pilíř letošní Hlavní turistické sezóny 2016 v Jižních Čechách včetně speciálního programu (www.pohadkovekralovstvi.cz). Aktivním sparing partnerem v moderování a komentování jednotlivých oddílových prezentací mu byl i nový předseda SK Pedagog, p. Přemysl Horák. Oficiální program byl zahájen v 9:00 ráno a pokračoval až do podvečerních hodin. Praktické ukázky našich sportovních oddílů otevřel oddíl Hokejbalu ukázkami herních kombinací pod vedením trenéra p. Vratislava Melechy. Naším cílem je vést ke sportu i ty nejmenší, tudíž jsme připravili dvě branky a hokejky i pro nejmladší potencionální hokejbalisty, kteří se ihned ponořili do hry za přihlížení svých nadšených rodičů. Leckterá holčička by se ráda bývala zapojila do hry. Prostor mezi ukázkami oddílu hokejbalistů SK Pedagog a následujícími ukázkami oddílu FUDOSHINKAI vyplnil prostor pro oddíl Volejbalu SK Pedagog. K hráčkám oddílu Volejbal SK Pedagog Ženy „B“, zastoupeným paní Šárkou Bendovou, Danielou Slavkovou a Petrou Vomelovou, se při hře v hokejbalové aréně přidali jak hráčky mladších žákyň trenéra p. Zbyňka Barona, tak i vitální kluci z hokejbalu. A ačkoliv nám sem tam míč z hokejbalové arény vyletěl ven do prostoru náměstí, vždycky se našel nějaký ochotný kolemjdoucí, který nám jej trefně přihrál zpět. Na společné fotografii s námi zapózoval i předseda SK Pedagog, p. Přemysl Horák.

014 013

 

Po mixovaném volejbalu přišel na řadu opět divácky atraktivní hokejbal. Těsně před obědem odstartoval za krásného slunného počasí hokejbalový rozhodčí zápas mladších žáků SK Pedagog a HC ŠD Písek. Zápasu předcházely poměrně divoké přípravy v relativně improvizovaných podmínkách na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.  A ačkoliv se hráči zapotili už při samotném oblékání se do výstroje, na bojovnosti a týmovém duchu jim to neubralo, což ocenili diváci bouřlivým potleskem na konci duelu.

20160507_125450

Po takovém výkonu si všichni zasloužili báječný oběd v restauraci Masné krámy v Krajinské ulici, č. p. 13, v Českých Budějovicích. Všichni sportovci a zástupci SK Pedagog si mohli vybrat z nabídky dvou hlavních jídel, tradičního řízku a fantastických krůtích prsou s grilovanou zeleninou.

Masné krámy_07052016 Oběd_07052016 SK PDG_Volejbal

Po vydatném obědě přišel čas se zúčastnit diváky hojně oceňované prezentace dalšího ze sportovních oddílů SK Pedagog, oddílu TAEK WON-DO ITF (www.pedagog.taekwondo.cz). Pan David Petrů poskytl moderátorkám Rádia KISS Jižní Čechy krátké interview o činnosti sportovního oddílu TAEK WON-DO ITF SK Pedagog, který vznikl pod křídly SK Pedagog na podzim roku 1986.

 

  1. Proč jste přijali nabídku zúčastnit se této velkolepé akce na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích? Pro nás byla samozřejmost podpořit náš sportovní klub, a ještě k tomu na tak velké akci. Dál jsme chtěli ukázat, že oddíl TAE KWON-DO v SK Pedagog, který měl v minulosti tady v Budějovicích i v celé ČR silné jméno, neupadá v zapomnění a může se i nadále pochlubit cvičebními výsledky.

 

  1. Kdo se zúčastnil jmenovitě? Vzhledem k tomu, že nás bylo i s dětským oddílem téměř dvacet, nebudu jmenovat všechny. Proto uvedu jen jednotlivé skupiny. Ti nejmladší byli bojovníci z našeho dětského oddílu, kteří si zaslouží největší pochvalu, protože se všichni na tuto akci opravdu svědomitě připravovali. A i když s nimi na trénincích vzhledem k jejich věku zatím cvičíme hlavně pohybovou přípravu a hry, dokázali předvést i pěknou část bojového umění. Dále tam byl tým starších dětí, který se už TAE KWON-DU věnuje o trochu déle. Pak naši dva junioři, které doplnili kluci ze střediska talentované mládeže Jižní Čechy.

 

  1. Jak jste byly spokojeni s návštěvností a organizací této akce a jak na to reagovali Vaši účinkující sportovci? I přes veliký rozsah akce, byl průběh skvěle načasován a vše bylo super připraveno. Byla to perfektní propagace sportu na SK Pedagogu, ať během akce, tak i před ní pomocí upoutávek v médiích. Takže za nás bych chtěl hlavně poděkovat organizátorům a mohu jen konstatovat, že se to opravdu povedlo. Jinak perfektní byl i další doprovodný program a výborné uvádění celé akce komentátorskou dvojicí slečen z Rádia Kiss Jižní Čechy. Naši kluci si to opravdu užili a k tomu přispělo i to, že si mohli vyzkoušet i ostatní sporty našich dalších oddílů jako např. hokejbal a stolní tenis.

 

  1. Koho bys chtěl vyzdvihnout z Vaší mládeže? Aktuálně bych jmenoval hlavně Ondru Postla a Adama Jaroše, kterým je oběma 15 let a soutěží v juniorských kategoriích. Ondra má za sebou již pár ocenění na domácích soutěžích, jako např. nejúspěšnější junior na MČR 2014, nebo dvě druhá místa na Poháru Českého Svazu ze začátku letošního roku a třetí místo na březnovém Czech Open. Jeho největší úspěch se mu povedl letos, když se nominoval do juniorské reprezentace a na letošním Mistrovství Evropy Juniorů v Řecku získal s týmem juniorů 3. místo v matsogi (sportovním boji). Adam Jaroš byl letos nejúspěšnějším juniorem na Poháru Českého Svazu, kdy získal první místo ve volném boji a druhé v sestavách. A na březnovém Czech Open byl druhý v sestavách a třetí ve volném boji.
  2. Chtěl bys dále poděkovat někomu dalšímu mimo účastníků? Chtěl bych poděkovat hlavně trenérům Střediska talentované mládeže (STM) z organizace Českého svazu TAEKWON-DO I.T.F, kteří umožnili vystoupení týmu juniorů na této akci. Zvedlo to určitě nejen propagaci našeho oddílu, ale bojového umění TAE KWON-DO jako celku. Diváci tím měli možnost vidět opravdu ty nejlepší juniorské závodníky z jihu Čech, kteří se v rámci STM aktuálně připravují na víkendové celostátní závody.
  3. Rádi bychom tě ještě na závěr našeho krátkého rozhovoru požádali o tvé osobní vyjádření? Osobně mohu říct, že takových akcí se i v budoucnu rádi zúčastníme. Během celé akce bylo vidět, že SK Pedagog je sportovní klub s širokým záběrem sportovních aktivit. A doufám, že TAE KWON-DO I.T.F., které tu prezentovalo bojová umění, jež mají dlouhou tradici v tomto klubu, pomohlo zaujmout i další případné zájemce. Všechny srdečně zveme a nabízíme jim možnost, aby si s chutí přišli zacvičit na SK Pedagog.

 

V závěru odpoledního programu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se uskutečnila autogramiáda se sportovci HC Motor České Budějovice.

 

Všem našim sportovcům a příznivcům SK Pedagog, kteří se této akce zúčastnili a s elánem jim vlastním prezentovali, čemu se věnují ve svém volném čase, mnohokrát děkujeme! Zvláště děkujeme a ceníme si nasazení členů oddílu Hokejbalu, kteří se nemalou měrou podíleli na organizaci této akce, a bez jejich přispění bychom se neobešli. Rovněž chceme poděkovat moderátorkám Rádia KISS Jižní Čechy, slečnám Adéle Jirkalové a Báře Tlučhořové za to, že nás, turisty a návštěvníky zde na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích po celý den provázely náročným programem této akce. Upřímně doufáme, že jsme Hlavní turistickou sezónu pro rok 2016 zahájili, jak se patří a její letošní XXIV. ročník bude patřit k těm nejvydařenějším! Jsme rádi, že i my z SK Pedagog jsme k tomu mohli přispět svým dílem!

20160507_123849 20160507_123836 20160507_123835 20160507_123833 20160507_123438 20160507_123434 20160507_123328 20160507_123327 20160507_123322

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *