Oslabený Pedagog na Mladou Boleslav nestačil

S_Kubou

Ve 14. kole druhé ligy Pedagog v městě automobilů padl 3:10. V neděli ho čeká duel v Podkrkonoší s Hostinným (10).

Jihočeši dorazili do plechové haly ve stejném složení, v jakém sezonu s Mladou Boleslaví i zahájili. Domácí nastoupili v klasickém kvartetu. Favorit šel do vedení už po čtyřhrách, které byly obě vyrovnané. Jakub Čelikovský s Pavlem Kortusem st. odehráli s Posteltem a Macelou tři vyrovnané koncovky, všechny ale bohužel skončily lépe pro domácí. Dramatické to bylo i na vedlejším stole, kde bratři Kortusové prohráli s Vilímkem a Sedláčkem dvakrát 9:11 a třetí set už byl v režii domácích hráčů.

Ve dvouhrách Pedagog rychle snížil. Pavel Kortus mladší sice nezachytil s Vilímkem první set, další tři ale kontroloval a zvítězil 3:1. Čtyři sety se hrály i na vedlejším stole, kde však Filip Kortus nestačil na Postelta. Hodně vyrovnaný byl duel veteránů mezi Pavlem Kortusem starším a Sedláčkem. Hrající kouč Pedagogu urval první set, šance měl i v dalších sadách, ale nedotáhl duel ani do pěti setů. Navíc přičinlivý rozhodčí udělil necitlivou žlutou kartu. Užaslý veterán se ještě dotazem ujistil: „To nemyslíš vážně, že mi ji dáš?“ Když pokazil jeden z nejlepších servisů ze své klenotnice, okomentoval to s úsměvem zdánlivě nevinným slovíčkem „pr**t“. První sérii uzavřel Jakub Čelikovský prohrou s Macelou, jenž mu poctivým výkonem nedal moc šancí.

Rozjetý Postelt záhy zvýšil na 6:1, když s Pavlem Kortusem ml. zvládl čtyřsetový zápas. Druhý bod Pedagogu zařídil Filip Kortus, jenž se Sedláčkem vydřel výhru 3:1. Macela rozjel ve velkém stylu i zápas s Pavlem Kortusem st., ale hostující hrající kouč měl ve druhém dějství setbol. Nevyužil jej a Macela vyhrál 3:0. Set nezískal ani Jakub Čelikovský s Vilímkem.

Poslední bod Pedagog získal díky skreči Sedláčka, který nenastoupil s Pavlem Kortusem ml. I tak byli Středočeši blízko výhry. Devátý bod uhrál opět bezchybný Macela, který přehrál Filipa Kortuse. Ten vítězný pro Mladoboleslavské získal Vilímek, který sice nabídl Pavlu Kortusovi staršímu dva setboly, oba ale odvrátil a pečetil výhru domácích. Tomáš Postelt ještě stihl porazit Jakuba Čelikovského, Pedagog tak padl v Boleslavi 3:10.

14. kolo II. ligy mužů – 28. 1. 2017: Mladá Boleslav – Pedagog 10:3

Macela 3, Postelt, Vilímek 2, Sedláček, debly – P. Kortus ml., F. Kortus, WO.

Rozhodčí: Školník. Diváků: 10. ŽK: 0:1 (P. Kortus st.)