O víkendu 29.9. – 1.10 se uskutečnila v Ostravě mezinárodní soutěž v Tae kwon-do ITF

Soutěže se zúčastnilo 29 výprav, 7 států a hlavně 312 závodníků.

Na soutěž přijeli mimo českých závodníků i borci z těchto států: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko. Za nás se soutěže zúčastnili juniorští členové našeho závodního oddílu Ondřej Postl a Adam Jaroš.

Této soutěže jsme se zúčastnili již po třetí i přesto, že je pro nás dějiště těchto závodů daleko. Každopádně tyto závody jsou dobře načasované před listopadovým Mistrovstvím ČR a dále Pohárem Českého svazu, takže jsme tam vyrazili hlavně „ladit formu“. Ale nakonec se nám povedlo posbírat i pár medailí.

Oba naši závodníci byli nahlášeni do 3 disciplín ve kterých startovali. Kdy největší úspěch jsme měli v technických sestavách, kde oba naši závodníci zdolali všechny své soupeře ve své kategorii a skončili na skvělém prvním místě. Dále ještě Adam Jaroš získal 3. místo v kategorii speciálních technik, a 3. místo ve volném boji ve své váhové kategorii. Těmito výsledky se tak Adam stal nejúspěšnějším juniorem. Nakonec tedy, i přes to že jsme byly jedna z nejmenších výprav na soutěži, jsme dokázali zabodovat i v celkovém hodnocení. Věřím, že tyto závody budou pro naše závodníky skvělá motivace pro nadcházející vrcholné soutěže.