Jsem rád, že MS Masters 2020 bude právě v Českých Budějovicích, říká Přemysl Horák

 příštím roce čeká hokejbalovou veřejnost jedna opravdu povedená mega-akce! V Českých Budějovicích se uskuteční Mistrovství světa v hokejbale v kategorii Masters. O tento turnaj ihned projevil zájem a zároveň se stal patronem hokejista, který si zahrál i nejslavnější hokejovou soutěž, tedy v NHL a jedná se o Jaroslava Pouzara! Více informací o turnaji nám sdělil v rozhovoru organizátor celé akce Přemysl Horák, jenž se sám na vrcholný šampionát příštího roku velice těší! 

Pane Horáku, tato akce jistě potřebuje důkladnou organizaci. Jak dlouho před startem MS je potřeba šampionát organizovat?

MS 2020 Masters, které se bude konat právě v Českých Budějovicích, ve městě sportu, potřebuje již nyní důkladnou organizaci a přípravy. Museli jsme prioritně oslovit Město České Budějovice a Jihočeský kraj a seznámit je s touto velkolepou akcí, která se bude u nás konat. Byl jsem velice překvapen z jejich reakce a podpora největších partnerů mě velmi potěšila. Do Českých Budějovic patří i výborné PIVO Budvar a proto dalším hlavním partnerem bude právě Budějovický Budvar, se kterým jsem v kontaktu bez jakýchkoliv problémů, velmi přispěje na tuto hokejbalovou akci konanou právě v českobudějovické Budvar aréně.

Dalším důležitým faktorem pro konání Světového šampionátu je i Generální partner, kterým se stala společnost OIG POWER pod vedením MUDr. Martina Kuby. Této podpory si velmi vážíme, neboť právě takto by měly českobudějovické firmy pomáhat sportům a to nejen olympijským a preferovaným.

Na organizaci MS pracujeme s Ondrou Průšou již od dubna a každý se ptá, proč tak brzo? Odpověď je jasná, Budějovice a Jihočeský kraj bude v době konání a v době před a po hostit další evropské a světové akce a sehnat ubytování bude velkým oříškem. V současné době máme pro sportovce a jejich příznivce ubytování a stravu zajištěné, a to převážně v centru nebo okolí Českých Budějovic.

Závěrem musím shrnout, že jsme připraveni začít pracovat na přípravě organizačních pracovníků a těšit se na další tiskovou konferenci, která by se měla uskutečnit v měsíci září.

Největším tahákem zřejmě bude patron turnaje Jaroslav Pouzar, jak se ,,upekla“ spolupráce s hráčem, který hrál i v NHL?

Jarda je sportovec srdcem i duší, když jsem mu zavolal, tak se chtěl okamžitě sejít a plácli jsme si. Dlouhá léta chodil podporovat a fandit hokejbalovému mužstvu HC Pekárenská, který měl ve svých řadách právě hokejová jména. A jak tvrdil, jednou si šel zahrát, a to bylo naposled, protože zjistil, že v hokejbale se musí běhat (smích). S Jardou jsem v kontaktu a informuji ho o dalším průběhu a je vždy hodně zvědavý, kdo přijede, kolik bude mužstev a pak přijde jeho kroucení hlavou se slovy ,,to snad není možné, že se bude hrát na hokejovém hřišti“. Pořád mu to nejde do hlavy, že ten hokejbal šel takto kupředu, a že ti hráči jsou někdy i více fyzicky vyspělí než hokejisté.

Na jaké země se tedy můžeme na mistrovství světa těšit?

Prozatím nemáme oficiálně žádné nahlášené týmy, o tom by měl určitě vědět předseda svazu Martin Komárek, ale již předběžně můžeme počítat s Kanadou, USA, Bermudy, Portugalskem, Itálií, Řeckem, představí se tu samozřejmě hokejbalová velmoc Slovensko a pořádající Česká republika. Další jednání se vede s týmy jako Švýcarsko, Rakousko, Haiti, Finsko… Toto vše bude rozhodnutí hokejbalového svazu, kdo se přihlásí. Potom to stejně může být jinak, protože o akci v Českých Budějovicích je opravdu velký zájem. Dle mého názoru ale maximální kapacita týmů bude 16. Jelikož slavíme 30 let od založení, tak účast dle mého názoru bude velkolepá a sport jako BENDY se vrátí zpět mezi paneláky nejen v Českých Budějovicích, ale věřím, že i v celém Jihočeském kraji.

Co všechno obnáší organizace takové akce a jak je těžké reprezentace z různých koutů světa dostat na toto mistrovství?

Osobně jsem nic takového nepořádal a mohu říct, že to zabere opravdu hodně času, a to je mistrovství až za 11 měsíců. Hlavní kostra MS 2020 je připravena a zbývá už jenom začít řešit detailní organizační věci spojené právě s tím nejnáročnějším: doprovodné akce, pořadatelská služba, přeprava hráčů a funkcionářů a další… To bude opravdu tvrdý oříšek. Proto právě budeme apelovat na širokou veřejnost z řad hráčů hokejbalu, ale i ostatních, aby se hlásili na pomoci s organizací. Bude to velká pomoc, za kterou předem děkujeme!

Závěrem chci všechny ubezpečit, že máme hlavní partnery, generálního partnera, mediální partnery a Patrona akce, a to byl ten první a nejtěžší krok k tomu, abychom si s Ondrou Průšou řekli: ,,Hele, ono to má cenu a podpora od těchto všech bude na místě.“ Vše určitě bude fungovat, protože budeme mít za sebou podporu Magistrátu města České Budějovice a Jihočeského kraje, a to je to nejdůležitější.

Jsem velmi rád, že ISBHf dala souhlas pořádat MS Masters právě v Českých Budějovicích, kde hokejbal byl oficiálně založen a první krůčky udělal Vladimír Hnilička, který bohužel již není mezi námi a celé MS bude právě pro něj.

Určitě všichni sledují na Facebooku stránku historie hokejbalu, kterou postupně doplňujeme a zde právě budeme postupně odhalovat i MS 2020 MASTERS!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *