Filip Kortus byl na žebříčkovém turnaji patnáctý

O víkendu se konaly republikové žebříčkové turnaje. Filip Kortus se v neděli v Chrudimi mezi dorostenci umístil na 15. příčce.

Brzy patnáctiletý hráč Pedagogu výborně zvládl základní skupinu, když porazil na úvod nasazeného Vašíčka z Ostravy 3:1. V druhém utkání skupiny musel k postupu uhrát se zlínským Koldasem alespoň set, což se mu po další výhře 3:1 povedlo a šel jako nasazený dál. Filip Kortus dostal v osmifinále hodonínského Růžičku, kterému podlehl 2:3 a pro další skvělý úspěch tak nedošel.

Na žebříčkovém turnaji se však dohrává celý turnaj až do umístění a mladého Jihočecha čekal boj o 9. – 16. místo. Na jeho úvod ale prohrál s Průšou z pražské Elizzy 2:3 9:11 v pátém setu a zbyl na něj souboj o 13. – 16. místo. Zde přišel další pětisetový maraton a bohužel opět prohra v pěti sadách, tentokrát se Siwiecem z Havířova. Konečné 15. místo tak Filip uhrál po výhře 3:1 nad Vašíčkem, se kterým turnaj zahájil i zakončil.

Přes svátky čeká stolní tenisty volnější program – výjimkou je krajský přebor družstev staršího žactva, který se uskuteční 27. 12. v herně Pedagogu.

spolecna_nova

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *