Doping ve sportu se týká i mládeže. Chcete vědět více? Dorazte na konferenci

Mezinárodní hokejbalová federace se na únorové konferenci v anglickém Sheffieldu připojila k hodnotám světové antidopingové organizace WADA. V hokejbalu tak platí stejně přísná omezení, jako pro leckteré profesionální sportovce. Doping se navíc netýká jen dospělých, avšak i dětí a mládeže. Pro toho, kdo se chce o problematice dopingu v mládežnických kategoriích dozvědět více, je tu jedinečná možnost účasti na konferenci sociologie sportu, jež se uskuteční ve spolupráci s Antidopingovým výborem ČR 28. dubna v Praze!

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze zve všechny sportovce včetně hokejbalistů na konferenci týkající se problematiky dopingu, jež odstartuje úderem 10 hodiny dopolední v hlavní budově FTVS UK. Problematika dopingu patří k často diskutovaným tématům jak v laické, tak odborné veřejnosti. Je předmětem zájmu medií, zejména v situacích, kdy jsou prezentovány dopingové aféry známých sportovců,“ upozorňuje předseda organizačního výboru Pavel Slepička.

Doping se v posledních letech čím dál více probírá v mediích, jelikož se do něho „namáčejí“ slavné sportovní osobnosti, které by měly být vzorem nové sportovní generace. Avšak takhle jim vysílají ne zrovna pozitivní signály. Leckdo si může říct, že doping a hokejbal, tedy čistě amatérský sport nemůže jít k sobě. Avšak opak může být pravdou, právě i díky méně četným kontrolám!

V současné době se sport stává velkým komerčním produktem, v němž se točí nemalé peníze a důraz na výsledky je čím dál tím větší. „Z toho plyne i snaha dosáhnout vrcholného výkonu a následného ocenění často za každou cenu,“ upozorňuje Pavel Slepička. „Závažnost jevu je ještě prohlubována skutečností, že užívání podpůrných látek se dostává i mimo oblast vrcholového sportu, do prostředí sportu rekreačního a tím do značné míry mimo jakoukoli kontrolu,“ dodává.

Hokejbal se stále řadí spíše mezi amatérské rekreační sporty. Rok co rok se však zvyšuje důraz na nejen fyzickou, ale i mentální přípravu, jež se blíží profesionální úrovni. Proto si pak někdo může klidně pomáhat nepovolenými látkami, jejichž odhalení je v rekreačních sportech velice obtížné a navíc mohou zasáhnout i mládežnickou populaci! „Téma je zvláště závažné u mladé populace, a proto konference usiluje otevřít prostor pro prezentaci aktuálních poznatků a diskuzi o daném tématu,“ vysvětluje profesor kinantropologie se zaměřením na psychologii sportu Pavel Slepička.

Uzávěrka přihlášek, včetně referátů, do 11.4.2016 , na adresu: konferencess2016@ftvs.cuni.cz

Účast je bez konferenčního poplatku, v průběhu konference bude poskytnuto občerstvení. Předpokládané ukončení v 17:00 hod. Více informací o konferenci a přihlášky ZDE.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *