David Smažík má medaili z olympiády dětí a mládeže v Brně!

olympiada1 olympiada2 olympiada3 olympiada4

Bronz ze soutěže družstev mladších žáků získali David Smažík (Pedagog) s Ladislavem Dobiášem (Soběslav) na olympiádě dětí a mládeže v Brně. Byla to jediná jihočeská medaile ze stolního tenisu.

Každý kraj mohl na olympiádu nominovat po dvou hráčích a hráčkách v obou věkových kategoriích. Jihočechy pod vedením trenérů Pavla Mlezivy a Michala Vávry reprezentovali mezi mladšími žáky Ladislav Dobiáš (Soběslav), David Smažík (Pedagog), Andrea Meškánová a Eva Pokorná (obě Vyšší Brod). Družstvo staršího žactva tvořili Jakub Slapnička (ČZ Strakonice), Lukáš Heinzl (Prachatice), Šárka Procházková (Vyšší Brod) a Tereza Holubová (Soběslav).

O jediný cenný kov se v nabité konkurenci postaralo družstvo mladších žáků. David Smažík s Ladislavem Dobiášem totiž obhájili své nasazení a urvali třetí příčku. V prvním kole Jihočeši snadno přehráli tým Olomouckého kraje Prázdný-Šolle 3:0 (Dobiáš – Prázdný 3:0, Smažík – Šolle 3:1, debl 3:1), v boji o semifinále si jihočeské duo poradilo s tím moravskoslezským 3:1 (Dobiáš – Bača 3:0, Smažík – Skotnice 0:3, debl 3:0, Dobiáš – Skotnice 3:2) a bylo v boji o medaile. Skvělý výsledek zaznamenal zejména Dobiáš, který si vyšlápl na aktuálně čtvrtého hráče žebříčku Skotnicu!

V semifinále jízda Jihočechů skončila na favorizovaném duu z Jihomoravského kraje. Finalista letošního mistrovství republiky Šimon Brhel to měl s oběma Jihočechy těžké, ale oba udolal a společně s výhrou ve čtyřhře šlo domácí družstvo do finále (Smažík – Brhel 1:3, Dobiáš – Benda 3:0, debl 0:3, Dobiáš – Brhel 2:3). David s Láďou se tak museli přeorientovat na boj o bronz, který zvládli překvapivě lehce. Královéhradeckému družstvu nedovolili ani jediný vyhraný zápas a po zásluze si na ceremoniálu pověsili na krk bronzové medaile (Dobiáš – Truneček 3:0, Smažík – Lebeda 3:2, debl 3:0). Klukům k velkému úspěchu gratulujeme!

Jihočechům se dařilo i v dalších kategoriích, i když další medaile z toho už nebyla. David Smažík v jednotlivcích mezi mladšími žáky postoupil ze skupiny, když padl s nasazeným Černohorským (Hradec Králové), ale následně porazil Vojnu ze Středočeského kraje a postoupil mezi šestnáct nejlepších. Tam jeho cesta pod pěti kruhy skončila, opět byl v cestě Skotnica z Moravskoslezského kraje. David se představil i ve smíšené čtyřhře s Andreou Meškánovou. Společně v poklidu prošli přes první kolo přes libereckou dvojici Vogel-Kašubiaková, v tom druhém ale zase vystavil Jihočechům stopku Skotnica, který společně s Březinovou zapříčinil vyřazení Smažíka s Meškánovou v osmifinále.

Mezi mladšími žáky skončil v jednotlivcích Ladislav Dobiáš po prvenství ve skupině také už v osmifinále. V kategorii dívek vypadla Andrea Meškánová smolně už ve skupině, Eva Pokorná došla do čtvrtfinále, kde vypadla s pozdější finalistkou Segetovou. I družstvo mladších žákyň bylo blízko medaile, postoupilo do semifinále, kde ale prohrálo s pozdějšími vítězkami z Moravskoslezského kraje a pak děvčata nestačila ani v boji o bronz na hráčky ze Zlínského kraje. Druhý jihočeský mix mladšího žactva Dobiáš-Pokorná skončil ve čtvrtfinále.

Oba jihočeští starší žáci postoupili ze druhých míst do osmifinále. Jakub Slapnička v něm přemohl pražského Přídu a dostal se do čtvrtfinále, kde nestačil na Jakubovského z Královéhradeckého kraje. Lukáš Heinzl nenašel recept na pozdějšího finalistu Šimona Jadrného z Vysočiny. Společně pak skončili Jihočeši sedmí v družstvech. Jihočeské starší žákyně tak úspěšné nebyly. Tereza Holubová nevyhrála ani jeden zápas a skončila už ve skupině. Vyšebrodská Šárka Procházková se mezi šestnáct nejlepších probojovala, hned v prvním kole pavouka ale nad její síly byla plzeňská Hnojská. Společně jihočeská děvčata vypadla v prvním kole soutěže družstev na raketách soupeřek z Moravskoslezského kraje. V mixu staršího žactva prošli Slapnička s Holubovou do druhého kola, Heinzl s Procházkovou se s boji o medaile rozloučili už po prvním zápase.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *