Brankáře bude na Pedagogu trénovat František Dašek

Pavel Kortus ml. | 14.11.2017 14:38:04

Rozhovory – Na krajské úrovni unikátní projekt spouští na českobudějovickém Pedagogu. Novým trenérem brankářů totiž bude František Dašek, který se bude věnovat všem gólmanům od těch nejmenších až po dospělé.

Po prvotní myšlence proběhly námluvy snadno a rychle. „Telefonicky mě kontaktoval předseda Pedagogu Přema Horák, jestli bych v klubu nechtěl trénovat brankáře. Domluvili jsme si osobní schůzku, kde jsme společně hledali vyhovující termíny. Na nabídku jsem kývl, protože mě práce s mládeží baví a chtěl bych pomoci všem hokejbalovým brankářům,“ vysvětluje František Dašek.

3611090-1468590988hokej_dasa_galerie-980
Zatímco v hokeji je pozice trenéra brankářů v klubech zcela běžná, v hokejbale jde spíše o výjimku. „Na hokeji většinou fungoval nějakým způsobem trenér brankářů, který spoustu věcí ukázal a naučil. Na hokejbale to nepamatuji, takže to pro kluky bude velká výhoda,“ myslí si brankář Rytířů Hluboká nad Vltavou v hokejové krajské lize.
S Františkem Daškem přichází pro gólmany Pedagogu opravdová kvalita a výborný učitel. Vždyť dnes už bývalý hokejbalový brankář pracuje s brankáři hokejových klubů HC Lvi 2009, HC Vimperk a také TJ Lokomotiva nad Lužnicí. „K tomu trénuji brankáře v OFF-ICE tréninkovém centru CrazyHockey na Hluboké. Kdybych měl k tomu všemu ještě chytat hokejbal, tak už by mě rodina neviděla téměř vůbec,“ doplňuje Dašek s úsměvem.
A jak vlastně bude Daškova práce v českobudějovickém klubu vypadat? „Pod sebou budu mít všechny brankáře v klubu. Od přípravky až po muže. Trénovat budeme jednou za dva týdny, když brankáři budou rozděleni do dvou skupin. Mladší skupina (přípravka, žáci) bude mít trénink první hodinu a po nich přijde na řadu druhá skupina (dorost, muži). Aby měl trénink kvalitu, musí se takto rozdělit. Starší brankáři potřebují jinou péči než mladší gólmani,“ je si vědom. „Trénink je odlišný v tom, že u dětí se musíme věnovat více základům. U starších gólmanů se už soustředíme víc na detaily provedení zákroku a pilování techniky.“
Cíl a záměr angažování kouče gólmanů je jasný. „Chci pomoci brankářům ve zdokonalování dovedností, aby se dostali na co nejvyšší úroveň. U dětí si přeji, aby je chytání bavilo a naplňovalo,“ dodává František Dašek závěrem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *